Nie było pozytywnego zakończenia

Nie było pozytywnego zakończenia

W ostatnim meczu rundy jesiennej OKS Olesno przegrał na wyjeździe z LKS-em Po-ra-wie Wiekszyce 1-3. Rundę jesienną oleska drużyna zakończyła na ostatnim miejscu w IV lidze.

OKS dobrze rozpoczął to spotkanie, bo w 36. minucie po golu Wojciecha Hobera wyszedł na prowadzenie.

– W pierwszej odsłonie prezentowaliśmy dobrą grę i prowadziliśmy zasłużenie. Przeciwnik był częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynikało – ocenia Krzysztof Meryk, trener OKS-u.

Znów jednak, po raz trzeci z rzędu, OKS stracił gola “do szatni”, tuż przed końcem pierwszej polowy.

– W drugiej połowie straciliśmy dwie bramki po indywidualnych błędach, na które nie byliśmy w stanie odpowiedzieć. Niestety, nasze dobre momenty nie wystarczyły, aby zapunktować – relacjonuje szkoleniowiec oleskiej drużyny.

To była już dziesiąta porażka z rzędu. Zimę OKS spędzi na ostatnim miejscu w tabeli, a wiosną czeka go trudna walka o utrzymanie.

– Z pewnością nie pomaga nam to, ze kolejną rundę wszystkie mecze graliśmy na wyjeździe. W kilku spotkaniach nie zdobywaliśmy punktów, mimo naszej dobrej gry. Tak niska pozycja to również skutek wielu kontuzji i odejścia przed sezonem kilku zawodników. Młodzież musi się ogrywać, będziemy nadal bazować na wychowankach, ale planujemy ściągnąć 2-3 nowych piłkarzy. Wierzę, że zimą mocno popracujemy, a wiosną będziemy zdobywać punkty – mówi Krzysztof Meryk.

Damian Pietruska

15 kolejka IV ligi, 16.11.2019

iv-15

LKS Po-ra-wie Większyce – OKS Olesno 3-1 (1-1)

0-1 Wojciech Hober – 36., 1-1 Dawid Dorosławski – 45., 2-1 Paweł Sikora – 56., 3-1 Paweł Sikora – 76.

OKS: Dawid Sładek – Tomasz Kubacki, Andrzej Krzymiński, Kevin Ficek, Mateusz Jeziorowski (żk), Adam Huć (73. Kamil Jasina), Adrian Jaroń, Patryk Baros (żk, 61. Arkadiusz Świerc), Thomas Skowronek, Dominik Flak (żk), Wojciech Hober (żk). Trener Krzysztof Meryk.

Podziel się