Sylwester w europejskiej stolicy. 4 propozycje na niezapomniany początek roku

Sylwester w europejskiej stolicy. 4 propozycje na niezapomniany początek roku

Paryż, Madryt, Lizbona czy Amsterdam – która z europejskich stolic oferuje najlepsze, sylwestrowe atrakcje? Z pewnością w każdym z tych miejsc można powitać Nowy Rok w niezapomniany sposób. Inny klimat ma jednak impreza sylwestrowa na eleganckich Polach Elizejskich w Paryżu, czy Sylwester w rozrywkowej Lizbonie. Na co zatem można liczyć, decydując się na noworoczny city break?

Sylwester w dużej, europejskiej metropolii to świetna okazja, by nie tylko dobrze się bawić, ale także poznać okolicę i najważniejsze zabytki w mieście. Taki wyjazd łączy w sobie huczne powitanie Nowego Roku ze zwiedzaniem. Zorganizowane wycieczki sylwestrowe do europejskich stolic organizuje np. R.pl: https://r.pl/sylwester-2019. Gdzie zatem warto wyjechać, by przywitać 2020 r. w wielkim stylu?

  1. Sylwester w Paryżu – impreza w mieście zakochanych

Niezwykle popularnym, sylwestrowym kierunkiem jest stolica Francji. Paryżanie bawią się zarówno w restauracjach i klubach, jak i pod gołym niebem na Polach Elizejskich, gdzie co roku odbywa się imponujący pokaz laserów i sztucznych ogni, zsynchronizowany z muzyką.

Paryż przyciąga nie tylko wyśmienitą, szampańską zabawą. Wycieczka sylwestrowa obejmuje także poznawanie najważniejszych punktów w mieście. Warto zwiedzić m.in. wyspę Świętego Ludwika, która skrywa zaciszne uliczki z malowniczymi kamienicami, kawiarniami i galeriami sztuki. Trzeba przejść się także słynną dzielnicą Montmartre, czy dotrzeć na Plac Gwiazdy z napoleońskim Łukiem Triumfalnym. Wielbiciele historii z pewnością zachwycą się także Luwrem, gdzie można podziwiać imponującą kolekcję dzieł sztuki.

  1. Sylwester na ulicach Amsterdamu

Sylwestra hucznie obchodzi się także w Amsterdamie, gdzie można wybrać się na uroczystą kolację lub imprezować razem z mieszkańcami stolicy Holandii na świeżym powietrzu. Oprócz zabawy Amsterdam oferuje także wiele atrakcji. Do zobaczenia jest m.in. Plac Dam, Damrak, kolorowy Targ Kwiatowy czy Wasterkerk – kościół protestancki i miejsce pochówku Rembrandta.

Wizyta w Amsterdamie to także gratka dla miłośników sztuki i malarstwa. W mieście znajduje się wspaniałe Muzeum Narodowe – Rijksmuseum z XVII-wieczną kolekcją dzieł m.in.: Remrandta van Rijn, Johanesa Vermeera czy Steena, Halsa. Warte zobaczenia jest także słynne muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s i Muzeum Erotyki. Z kolei, niezapomnianych wrażeń dostarczy rejs po klimatycznych kanałach Amsterdamu.

  1. Sylwester w imprezowej Lizbonie

Na dobrą zabawę sylwestrową można także liczyć w stolicy Portugalii. Lizbona słynie z imprez, które Portugalczycy zaczynają późno w nocy i kończą nad ranem. Nie inaczej wygląda także powitanie Nowego Roku. Lizbona to jednak nie tylko miejsce stworzone do świętowania. Jego bogata historia, wspaniała architektura i kultura sprawiają, że nie można się tu nudzić. Do zobaczenia jest m.in. wpisany na listę UNESCO gotycki Klasztor Hieronimitów, zamek św. Jerzego, średniowieczna twierdza obronna Terre de Belem, czy słynny Plac Miejski. Warto wybrać się także do malowniczego kurortu Cascais, gdzie można przespacerować się nadmorską promenadą.

Wycieczkę do Lizbony można połączyć ze zwiedzaniem Fatimy, w której znajduje się imponujące sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. Warto odwiedzić także miasteczko Obidos, otoczone średniowiecznymi murami obronnymi. Wiele do zaoferowania ma także Sintra, miasto wpisane na listę UNESCO. Trzeba zobaczyć tu centrum starej Sintry z ratuszem, krętymi uliczkami i lokalnymi sklepikami.

  1. Sylwester w gorącym Madrycie

Chcąc zaznać prawdziwej hiszpańskiej fiesty, trzeba wybrać się do Madrytu. Sylwester w Madrycie to uroczysta kolacja w jednej z restauracji w centrum miasta, gdzie można smakować lokalnych specjałów. Miasto przyciąga jednak nie tylko doskonałą, sylwestrową zabawą.

Noworoczna wycieczka do tego miasta obejmuje m.in. wyjazd do Toledo, duchowej stolicy Hiszpanii, a także do Escorialu, kompleksu klasztorno-pałacowego z okresu renesansu. W jego skład wchodzą pałace, katedra i panteony. Ciekawym miejscem jest także Segovia, nazywana miastem poetów. Znajduje się tu rzymski akwedukt, Plac św. Marcina, późnogotycka katedra i bajkowy zamek – Alcazar de Segovia.

Wspaniale prezentuje się także historyczna część Madrytu z centralnym placem i pomnikiem, przypominającym herb miasta, Plaza Mayor z arkadowymi galeriami i konnym pomnikiem Filipa II. Podczas zwiedzania nie można także pominąć Palacio Real – rezydencji królewskiej i Praseo del Prado, zielonej promenady otoczonej murami, galeriami i rezydencjami.

Więcej informacji o programach zwiedzania i sylwestrowych kierunkach można znaleźć na R.pl.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się