Jechała w zabudowanym 104 km/h. Straciła prawo jazdy

Jechała w zabudowanym 104 km/h. Straciła prawo jazdy

Policjantki z oleskiej drogówki zatrzymały do kontroli drogowej 42-latkę kierującą samochodem kia. Kobieta na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędziła z prędkością 104 km/h. 

W poniedziałek 6 grudnia po godz. 11.00 w miejscowości Turza, policjantki ruchu drogowego patrolujący krajową „czterdziestkę szóstkę”, zatrzymały do kontroli drogowej kia sportage. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką pojazd się poruszał.

42-letnia mieszkanka województwa śląskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała swoim samochodem z prędkością 104 km/h.

Nieodpowiedzialnej kierującej policjantki zatrzymały prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo została ukarana wysokim mandatem, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się