• Home »
  • Informacje »
  • Piłkarze zagrali dla Julki! 10 tysięcy złotych i świetna, sportowa atmosfera

Piłkarze zagrali dla Julki! 10 tysięcy złotych i świetna, sportowa atmosfera

Piłkarze zagrali dla Julki! 10 tysięcy złotych i świetna, sportowa atmosfera

OKS Olesno zorganizował charytatywny turniej halowej piłki nożnej, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Julki Szczerby, która cierpi na bardzo rzadką chorobę – hemimelią strzałkową. Turniej rozegrano w sobotę 4 stycznia w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie.

– Widzieliśmy akcję charytatywną w internecie i przy współpracy członków zarządu i zawodników drużyny seniorów OKS-u i ich partnerek, postanowiliśmy zorganizować turniej, który pomoże zebrać pieniądze na leczenie Julki – mówi Krzysztof Meryk, trener oleskiego klubu. – Wszystko działo się bardzo szybko, zaprosiliśmy drużyny, zajęliśmy się organizacją turnieju, szukaliśmy sponsorów. Dzięki świetnej współpracy wielu osób, udało się wszystko zorganizować w pięć dni! Zainteresowanie grą w turnieju było olbrzymie, musieliśmy powiększyć liczbę drużyn, a pozostałym odmówić udziału. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnego odzewu sponsorów, nikt nie odmówił nam pomocy. Nawet jeśli nie była to pomoc finansowa, firmy przekazywały nagrody rzeczowe do loterii fantowej.

dsc09103Pieniądze zbierane były na kilka sposobów. Drużyny grające w turnieju musiały wpłacić wpisowe, które wynosiło 250 złotych, ale zespoły wpłacały znacznie więcej. Część pieniędzy przekazywali sponsorzy, a dzięki nagrodom rzeczowym zorganizowano loterię fantową. Żony i partnerki zawodników przygotowały ciasta i kawy, a zebrane pieniądze ze sprzedaży trafiły do wspólnej skarbonki. W sumie na leczenie Julki zebrano około 10 tysięcy złotych.

W takich imprezach wyniki nie są najważniejsze, ale turniej napisał ciekawą sportową historię. W Oleśnie spotkało się wielu zawodników, którzy obecnie grają lub kiedyś występowali w barwach OKS-u. Spośród nich utworzono kilka drużyn – OKS Olesno młodzi, OKS Olesno starzy, Staruchy czy FC Garaż.

dsc09090To nie weterani ani obecni kluczowi zawodnicy pierwszej drużyny zrobili największą niespodziankę, a juniorzy OKS-u, którzy dotarli do finału, w którym dopiero po rzutach karnych przegrali z Berlandem Komprachcice, zdecydowanym faworytem imprezy, bowiem Berland na co dzień występuje w lidze halowej. W zespole z Komprachcic gra trzech wychowanków OKS-u: Michał Bienias, Patrick Riemann i Jacek Korzonek.

To również młodzi olescy piłkarze zgarnęli indywidualne nagrody. Najlepszym zawodnikiem został Jan Flak, najlepszym bramkarzem Dominik Sitek, a królem strzelców Vidan Ivanov z Berlandu Komprachcice.

OKS Olesno młodzi grał w składzie: Dominik Sitek, Patryk Baros, Oliver Kalus, Tobiasz Flak, Jan Flak, Marko Zawada, Dominik Flak, Szymon Wolny, Jakub Skonieczny i Adam Huć.

– Poziom turnieju był wysoki. Grali zawodnicy występujący w ekstraklasie, III lidze czy IV lidze. Kilka uznanych nazwisk. Termin podczas długiego weekendu sprawił, że wielu zawodników ma urlopy i nie było problemów z przyjazdem do Olesna – mówi Krzysztof Meryk.

dsc09201Na turnieju wystąpiły trzy pokolenia piłkarzy, najstarszy zawodnik z 1974 roku, a najmłodszy z 2005.

– Atmosfera dopisała, była to świetna okazja, żeby się spotkać w tak dużym gronie, pograć w piłkę na wysokim poziomie, a przede wszystkim w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do dużej akcji charytatywnej – mówi szkoleniowiec OKS-u.

Końcowa klasyfikacja:

1. Berland Komprachcice

2. OKS Olesno Młodzi

3. Athletic Ozimek, OKS Olesno Starzy

5. OSP Olesno

6. FC Garaż

7. Staruchy

8. LZS Gronowice

9. LZS Rudniki

10. Są lepsi.

Turniej nie odbyłby się bez wsparcia sponsorów: Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Hubert Brodacki, Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem, LaiCoti Joanna Hęcińska, Restauracja “Ratuszowa”, Pizzeria “Torino”, Kwiaciarnia “Julia”, Perfekt Łukasz Bach, Drogeria “Glamour”, Usługi Remontowo-Budowlane Marek Wyrwa, Hurtownia Instalacyjna “Famel”, Insant Tomasz Bryś, Motohurtownia. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Agroturystyka na Krzywej, Gościniec Sternalice, jPol Paweł Jokiel, Firma Netecs, Firma Nestro, “Super okna” Adam Kucharczyk, Oleska Laguna, Siłownia Athletic Gym&Fitness, Tartak Chudoba Marek Pietrek, Firma handlowo-usługowa “Domi” Tomasz Kubacki, Fifarafa Bar, “Geotop” Zbigniew Włodarski, Sklepy Spożywcze Libera, Hotel “Alexandra”, Lumen Usługi Elektryczne, Cukiernia Mencel, Elektromatik Stare Olesno, Piekarnia “Marcin” Wysoka, PSP nr 2 w Oleśnie.

Damian Pietruska

Podziel się