Kierujący passatem gnał 131 km/h w zabudowanym

Kierujący passatem gnał 131 km/h w zabudowanym

Policjanci z Olesna wchodzący w skład grupy „SPEED”przerwali niebezpieczną jazdę kierującego passatem 50-latka. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 131 km/h. 

Głównym zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Policjanci oleskiej „drogówki” wchodzący w jej skład patrolują nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogi powiatu.

W środę 5 lutego około godziny 13:30 w Kocurach na drodze wojewódzkiej nr 901, policjanci zauważyli volkswagena passata, który jechał z dużą prędkością. Chwilę później funkcjonariusze zmierzyli i zarejestrowali jego prędkość. Pojazd na obowiązującej w tym miejscu „pięćdziesiątce” gnał z prędkością 131 km/h.

Kierujący passatem 50-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego za przekroczenie dozwolonej prędkości o 81 km/h stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się