• Home »
  • Informacje »
  • Budynek Urzędu Gminy w Zębowicach nieczynny. Koronawirus u jednego z pracowników urzędu

Budynek Urzędu Gminy w Zębowicach nieczynny. Koronawirus u jednego z pracowników urzędu

Budynek Urzędu Gminy w Zębowicach nieczynny. Koronawirus u jednego z pracowników urzędu

Nowe przypadki zakażeń w powiecie oleskim. Liczba zakażonych rośnie dosyć szybko, tylko w ciągu weekendu (piątek, sobota, niedziela) potwierdzono aż 19 nowych przypadków w powiecie oleskim. Aktualnie (18 maja) w powiecie oleskim potwierdzono 128 zakażeń, 8 zgonów, a 26 osób uznano za tak zwanych “ozdrowieńców”.

Koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u jednego z pracowników Urzędu Gminy w Zębowicach. Z tego powodu Waldemar Czaja, wójt gminy Zębowice wydał oficjalne oświadczenie:

“W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Urzędu Gminy w Zębowicach informuję, że wdrażamy procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom pracującym w naszym urzędzie oraz jego klientom. Od dzisiaj do odwołania budynek urzędu gminy przy ulicy I. Murka 2 będzie nieczynny. (…)

Osoby z najbliższego otoczenia zarażonego pracownika zostały objęte kwarantanną. Decyzją Wójta Gminy Zębowice pracownicy, którzy mieli kontakt z zarażoną osobą, zostaną profilaktycznie poddani testom na obecność koronawirusa. Z kolei pracownicy jednostek oświatowych wykonują swoje zadania zgodnie z przyjętym wcześniej scenariuszem.

Zarażony pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z klientami Urzędu Gminy w Zębowicach.”


Oto szczegółowe dane z kolejnych dni epidemii (od naszego ostatniego raportu) w powiecie oleskim:

  • Poniedziałek – 18 maja (rano) – dwa nowe potwierdzone przypadki. To kobieta i mężczyzna w sile wieku.
  • Niedziela, 17 maja – osiem nowych potwierdzonych przypadków. To trzy kobiety – w wieku senioralnym, średnim i w sile wieku. Pięciu mężczyzn – w wieku senioralnym, średnim i w sile wieku oraz dwóch chłopców.
  • Sobota, 16 maja – potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia w powiecie oleskim. To kobieta w średnim wieku.
  • Piątek, 15 maja – dziesięć nowych potwierdzonych przypadków. To cztery kobiety – dwie w wieku średnim i dwie w sile wieku i sześciu mężczyzn – jeden senior, trzech w wieku średnim oraz dwóch w sile wieku. Stan wszystkich osób określa się jako dobry, większość przebywa w izolacji domowej. Tego dnia podano również informację o jednej osobie wyleczonej z powiatu oleskiego. To kobieta w średnim wieku, która przebywała w izolacji domowej.
Podziel się