Koronawirus – szczegółowe dane z podziałem na gminy

Koronawirus – szczegółowe dane z podziałem na gminy

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie podała szczegółowe statystki sytuacji epidemicznej (zakażeń, zgonów i ozdrowieńców) w poszczególnych gminach powiatu oleskiego. Zdecydowanie najgorzej sytuacja wygląda w gminie Dobrodzień, a najwięcej zgonów zanotowano w gminie Radłów.

W powiecie oleskim odnotowano już 144 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (to największa liczba w całym województwie), 62 osób uznano za tak zwanych ozdrowieńców, a 9 osób zmarło (stan na piątek rano 29 maja).

Jak wynika z danych podanych przez oleski sanepid, niemal połowa potwierdzonych przypadków zakażeń pochodzi z gminy Dobrodzień. Sporo pozytywnych wyników ujawniono również w gminie Radłów. Gmina Gorzów Śląski jest jedyną w powiecie, gdzie nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia.

Oto wykres ze szczegółowymi danymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnie (stan na dzień 29.05.2020, godzina 12.00).

(Kliknij, aby powiększyć)

tabelka-3_29-05-2020

 


Oto szczegółowe dane z kolejnych dni epidemii (od naszego ostatniego raportu) w powiecie oleskim:

  • Piątek, 29 maja (rano) – dwa nowe potwierdzone przypadki zakażenia. To dwie kobiety w średnim wieku. Ich stan jest dobry i przebywają w kwarantannie domowej.
  • Czwartek, 28 maja – jeden nowy potwierdzony przypadek zakażenia. Nie podano informacji o stanie oraz płci mieszkańca.
  • Wtorek, 26 maja – jeden nowy potwierdzony przypadek zakażenia. To mężczyzna w sile wieku, którego stan jest dobry i przebywa w kwarantannie domowej. Tego dnia podano również informację o pięciu osobach wyleczonych (dwie kobiety i trzech mężczyzn).
Podziel się