Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz. Dołącz do akcji!

Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz. Dołącz do akcji!

Trzy oleskie firmy zachęcają do uczestnictwa w akcji “Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz”, która polega na rywalizacji w dojeździe do pracy na dwóch kółkach. Będzie ona miała miejsce 25 czerwca, a mogą brać w niej udział wszystkie firmy małe i duże, ale również instytucje publiczne.

W akcji dotychczas brały udział trzy oleskie firmy: Oras, Bradas i grupa Nestro.

– Akcja rozpoczęta pod nazwą „Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz” i przyjedź do pracy na dwóch kółkach stanowi rodzaj propagowania ekologicznych form transportu i bezpiecznego udziału rowerzystów w ruchu drogowym – mówi Ewa Rymarczyk z firmy Oras w Oleśnie. – Nasza firma będzie brać udział w akcji po raz szósty, Nestro po raz czwarty, a Bradas po raz drugi. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kręcenia piast!

W poprzedniej edycji uczestniczyło prawie 150 osób, które wspólnie pokonały na rowerach ponad 3 tysiące kilometrów! Każdego roku pobijane są kolejne rekordy łącznie przejechanych kilometrów.

Akcja ma charakter nie tylko zdrowotny i ekologiczny, ale również charytatywny. Uczestnicy przyłączają się do ogólnopolskiego wydarzenia fundacji ekologicznej ARKA, gdzie każdy rowerowy kilometraż zostanie zapisany na stronie rowerpomaga.pl. Dzięki fundacji każde przejechane 20 tysięcy kilometrów zamieniane jest na rower dla podopiecznych Domów Dziecka.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa! W tej akcji wygrywają wszyscy!

Damian Pietruska

Podziel się