• Home »
 • Informacje »
 • W Oleśnie ma powstać klub tenisa! – Chcemy, aby w tenisa grały w Oleśnie całe pokolenia

W Oleśnie ma powstać klub tenisa! – Chcemy, aby w tenisa grały w Oleśnie całe pokolenia

W Oleśnie ma powstać klub tenisa! – Chcemy, aby w tenisa grały w Oleśnie całe pokolenia

W Oleśnie są rozległe plany rozwoju tenisa. Są korty, trener i już wielu tenisistów, a właśnie zakończona została I Oleska Liga Tenisa. O imponujących planach na rozwój tenisa w Oleśnie, porozmawialiśmy z Arkadiuszem Frączykiem z firmy ArKademia Tenisa.

20200920_olt_216– Zamysł jest taki, żeby stworzyć w Oleśnie szkółkę tenisa z prawdziwego zdarzenia – mówi Arkadiusz Frączyk z firmy ArKademia Tenisa. – Zaczęliśmy od upowszechniania tego sportu, między innymi poprzez zajęcia pokazowe w prawie wszystkich szkołach i przedszkolach w gminie. Jest już duża grupa osób w Oleśnie, która gra w tenisa. Sporo zmieniło wybudowanie kortu przy nowym stadionie, dzięki czemu wielu z niego korzysta. Zdarzają się dni, kiedy kort jest zajęty od godziny 11.00 do 21.00. My prowadzimy zajęcia na korcie przy restauracji “U Wąsińskich”, gdzie grają szkółki oraz Oleska Liga Tenisa, więc te korty również są codziennie zajęte. Szacuję, że już ponad sto osób na co dzień gra w tenisa w Oleśnie.

Arkademia Tenisa cały czas szuka nowych tenisistów, również tych najmłodszych.

20200920_olt_146– Prowadzimy zajęcia dla najmłodszych już od czwartego roku życia, ale są także oczywiście grupy starsze. Planujemy utworzyć grupy dla dzieci od dwóch do czterech lat, w których rodzice będą mogli ćwiczyć ze swoimi pociechami. Zachęcamy również dorosłych, którzy nigdy nie uprawiali tego sportu. Wszystkiego można się z czasem nauczyć.

Plany na rozwój tenisa w Oleśnie są długofalowe.

– Docelowo w planach mamy założenie fundacji, aby powstał klub sportowy. Kiedy będziemy mieli klub, wszystkie dzieci, które u nas grają, będą miały licencje, co jest bardzo ważne. Chcemy, aby tak jak w innych miastach, stworzyć pewną tradycję grania w tenisa. Są rodziny, w których ten sport przechodzi z dziadka na syna i z syna na wnuka.

Dlaczego warto grać w tenisa?

20200920_olt_120– Dlatego, że jest to jeden z nielicznych sportów, w którym pracuje całe nasze ciało. W tenisie musimy biegać, uderzać i przede wszystkim myśleć. Tenis jest ogólnorozwojowy. To trudny sport, ale trzeba pamiętać, że kształtuje on motorykę i wszechstronność. To sport indywidualny, dlatego kształtuje nasz charakter. Podczas zajęć z dziećmi uczymy się rzucać i łapać i prawą, i lewą reką, dzięki czemu pracują obie półkule mózgu. Rozwój psychofizyczny u dziecka, które gra w tenisa, jest zdecydowanie lepszy – kończy Arkadiusz Frączyk.

Być może wśród najmłodszych, którzy dopiero będą zaczynać swoją przygodę z rakietą, doczekamy się tenisowej gwiazdy?


W niedzielę 20 września zakończona została I Oleska Liga Tenisa. Zawody odbywały się na kortach przy Restauracji “U Wąsińskich”.

20200920_olt_175Rozgrywki w lidze odbywały się w czterech kategoriach: OLT Kids dla najmłodszych, OLT Start dla osób dorosłych początkujących, OLT Women dla Pań oraz OLT OPEN dla wszystkich. Uczestnicy ligi trenowali nie tylko na prywatnych kortach, ale również na nowo wybudowanym korcie tenisowym znajdującym się na terenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie.

Wyniki pierwszej edycji Oleskiej Ligi Tenisa:

OLT Kids

1. Michał Gliński
2. Patrycja Kwiatoń
3. Aleksander Buchta
4. Dominika Pigło

OLT Women

1. Justyna Lembke-Rarok
2. Brygida Bertram
3. Iza Więcław
4. Patrycja Hądzel

OLT Start

1. Radosław Gliński
2. Łukasz Kwiatoń
3. Bensz Łukasz
4. Grzegorz Korzeniewski

OLT Open

1. Marek Grabiński
2. Michał Kwaśnicki
3. Kamil Gmyrek
4. Mateusz Wąsiński

Turniej Masters wyłonił zwycięzców Oleskiej Ligi Tenisa w kategorii Open.

20200920_olt_223Warto wspomnieć o małym finale który odbył się pomiędzy Michałem Kwaśnickim a Mateuszem Wąsińskim. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Michał Kwaśnicki (6:3 6:7 10:8), wygrywając dopiero w super Tie-breaku. Ten mecz był bardzo emocjonujący.

W finale Michał Kwaśnicki spotkał się z tenisistą z Dobrodzienia Markiem Grabińskim, który potwierdził swoją dobrą dyspozycję w całej lidze, wygrywając 6:2 6:2. W meczu o trzecie miejsce rakiety skrzyżowali ze sobą Kamil Gmyrek i Mateusz Wąsiński. Kamil Gmyrek wygrał z Mateuszem 6:3 6:3.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom:

 • NZOZ “Vita” Sp. z o.o.
 • ArKademia Tenisa
 • Dom weselny i Restauracja “u Wąsińskich”
 • Nestro-The Clean Solutions
 • Ratuszowa
 • Wilson Polska
 • Urząd Miejski w Oleśnie
 • Strefatenisa.com.pl – Sklep tenisowy
 • Starostwo Powiatowe w Oleśnie
 • Visual Brand KUBIK Agencja Reklamowa & Drukarnia
 • Mobilny Gabinet Fizjoterapii Arkadiusz Hądzel
 • Strefa Tenisa – www.strefatenisa.com

Damian Pietruska

Zdjęcia: LaiCoti Fotografia

Podziel się