Jak popularny jest bon turystyczny w powiecie oleskim?

Jak popularny jest bon turystyczny w powiecie oleskim?

Z polskiego bonu turystycznego można korzystać od 1 sierpnia tego roku. W tej chwili do dyspozycji rodziców w powiecie oleskim jest 5 688 bonów o wartości prawie 4 mln 770 tys. zł. Jak często po tę formę płatności za wypoczynek swój i dzieci sięgali mieszkańcy miasta i okolicy?

Na przełomie sierpnia i września co piąty rodzic w województwie opolskim aktywował polski bon turystyczny. Nasz region był pod tym względem na czwartym miejscu z 16 województw. Mieszkańcy Opolszczyzny ustępowali w częstotliwości płacenia bonem tylko rodzicom z Mazowsza, Górnego Śląska i województwa kujawsko-pomorskiego.

– Z wszystkich bonów turystycznych dostępnych rodzicom oraz opiekunom w Oleśnie i powiecie zostało aktywowanych 1 283, na kwotę 1 miliona 116 tysięcy złotych. Mniej bonów w regionie wygenerowali tylko mieszkańcy powiatu głubczyckiego i prudnickiego, a w pierwszej trójce znalazły się powiaty opolski, nyski i kędzierzyńsko-kozielski – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Samo aktywowanie polskiego bonu turystycznego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS nie oznacza, że uprawniona osoba wykorzystała go w całości lub częściowo. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne do końca marca 2022 roku.

Do tej pory osoby uprawnione do korzystania z tej formy płatności aktywowały w województwie opolskim ponad 23,6 tys. bonów na kwotę sięgającą 20,3 mln zł. W całej Polsce uprawnionych do polskiego bonu turystycznego jest obecnie ponad 4 mln 112 tys. osób, a 958 tys. bonów zostało aktywowanych. W porównaniu do końca sierpnia liczba aktywnych bonów wzrosła o 55 tys.


*- Informacja: ZUS.

Podziel się