• Home »
  • Informacje »
  • Koronawirus w oleskich szkołach, przedszkolach i szpitalu. Nadzór epidemiologiczny i zawieszony oddział w szpitalu

Koronawirus w oleskich szkołach, przedszkolach i szpitalu. Nadzór epidemiologiczny i zawieszony oddział w szpitalu

Koronawirus w oleskich szkołach, przedszkolach i szpitalu. Nadzór epidemiologiczny i zawieszony oddział w szpitalu

W gminie Olesno w ostatnich dniach zwiększyła się liczba zakażeń koronawirusem SARS-COV 2. Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie, w niedzielę 27 września (o godz. 18.00), w gminie Olesno 24 osoby chorowały na COVID-19.

Znany koronawirus dotarł do przedszkoli i szkół w gminie. Zakażona jest również część personelu i pacjentów w oleskim szpitalu, dlatego podjęto decyzję o zawieszeniu zakładu rehabilitacji oraz oddziału ginekologiczno-położniczego (więcej o sytuacji w oleskim szpitalu napiszemy we wtorek 29 września). Sytuacja w szpitalu jest dynamiczna, a dyrekcja cały czas czeka na wyniki kolejnych badań.

W poniedziałek 28 września na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Oleśnie, burmistrz Sylwester Lewicki wydał specjalny komunikat, w którym poinformował, że wśród pracowników oświatowych są osoby zakażone koronawirusem, dlatego podjęto wdrożenie specjalnych procedur.

Oto fragment komunikatu:

W ostatnich dniach kilku mieszkańców naszej gminy otrzymało pozytywny wynik testu na Covid-19. Potwierdzamy, że wśród zarażonych są pracownicy gminnych placówek oświatowych.

W związku z tym placówki te zostały objęte nadzorem epidemiologicznym (Publiczne Przedszkole w Borkach Wielkich, Publiczne Przedszkole nr 3 w Oleśnie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oleśnie i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie), a oddziały przedszkolne (2 oddziały PP nr 3 w Oleśnie), w których osoba zarażona miała bezpośredni kontakt z dziećmi, przeszły na hybrydowy tryb nauczania.*

Czym jest nadzór epidemiologiczny?

Zajęcia w szkołach i przedszkolach odbywają się normalnie, a osoby, które pracują lub uczą się w budynku, w którym przebywała osoba zarażona, jednak nie miały z nią bezpośredniego kontaktu, zobowiązane są do kontrolowania swojego stanu zdrowia, mierzenia temperatury i ograniczenia do minimum kontaktów towarzyskich poza miejscem pracy/nauki.

Zwracam się także z prośbą o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji otrzymywanych głównie za pomocą mediów społecznościowych. Realnie oceniajmy zagrożenie zarażeniem, a przede wszystkim dbajmy o zdrowie swoje i swoich najbliższych!

Cały komunikat można znaleźć pod tym linkiem:

https://olesno.pl/9119/aktualnosc.html


Oto sytuacja epidemiczna w powiecie oleskim, stan na niedzielę 27.09.2020, godz. 18.00. Jak podało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 29 września w powiecie oleskim przybyło aż 19 nowych zakażeń (które nie są uwzględnione w poniższej tabeli). Cztery osoby wymagają hospitalizacji.

120260925_3345912675489103_7018003935186587006_o

tabela: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie


Damian Pietruska

Podziel się