Historyczny maraton w Oleśnie!

Historyczny maraton w Oleśnie!

Aleksandra Lisowska i Kamil Jastrzębski zwycięzcami Mistrzostw Polski w Maratonie, które odbyły się w niedzielę 6 grudnia w Oleśnie.

60 maratończyków ukończyło trasę licząca 42 kilometry i 195 metrów, która prowadziła przez oleski stadion, gdzie znajdowały się start i meta, a później pętlami przez osiedle Walce i miejscowości Wachów i Wachowice.

Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) z czasem 02:30:47, druga była Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) – 02:35:20, a trzecia Anna Bańkowska (KS Podlasie Białystok) – 02:37:56.

Mistrzem Polski wśród mężczyzn został Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) z czasem 02:12:58, drugi był Adam Nowicki (MKL Szczecin) – 02:13:45, a trzeci Kamil Karbowiak (LZS KL Kotwica Brzeg) – 02:15:06.

Jak mówi Kamil Jastrzębski, świeżo upieczony mistrz Polski w maratonie, trasa w Oleśnie była wymagająca, ale dziękował organizatorom za świetne przeprowadzenie zawodów w tak trudnym czasie.

Mistrz Polski dziękował również za wsparcie na trasie, które mimo warunków epidemicznych, było odczuwalne.

Tak wyglądał najtrudniejszy podbieg w maratonie, tuż przed końcem trasy.

W wykonaniu mistrza Polski:

I w wykonaniu mistrzyni Polski:

Rafał Gniła, jeden z głównych organizatorów stwierdził, że w Oleśnie udało się stworzyć imprezę na najwyższym sportowym poziomie.

Dla zawodników oprócz mistrzostwa, celem było osiągnięcie minimum olimpijskiego, które pozwoliłoby na wyjazd na igrzyska w Tokio. Mimo że zwycięzcy pobili rekordy życiowe, przepustki na igrzyska nie udało się uzyskać.

Komplet wyników można znaleźć tutaj:

https://domtel-sport.pl/MP2020/?a=1&co=26&bieg=1

Damian Pietruska

Podziel się