• Home »
  • Sport »
  • Nieuznana bramka w końcówce. OKS remisuje na początek wiosny

Nieuznana bramka w końcówce. OKS remisuje na początek wiosny

W pierwszym meczu rundy wiosennej opolskiej IV ligi, OKS Olesno zremisował u siebie z LZS-em Walce 1-1. Mecz zostanie zapamiętany ze sporej kontrowersji z końcówki meczu.

Obie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw, w 25. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego trafił dla gości Jakub Mutke, a w 40. minucie wyrównali oleśnianie po indywidualnej akcji Marcina Jantosa.

Mecz był wyrównany, a obie drużyny miały jeszcze swoje okazji na wyjście na prowadzenie. W samej końcówce, Adam Huć ładnie przelobował bramkarza, ale strzał nie był zbyt silny, dlatego dla pewności, z najbliższej odległości, do pustej bramki dobił Wojciech Hober. Sędzia jednak odgwizdał spalonego, z czym strzelec nie mógł się pogodzić, a za protesty zobaczył żółtą kartkę.

O dużej stracie mówił po meczu Krzysztof Meryk, trener OKS-u, chociaż uważa, że w przypadku zespołu walczącego o utrzymanie, trzeba szanować każdy punkt.

OKS do rundy wiosennej przystąpił wzmocniony trzema zawodnikami, każdy z nich grał już kiedyś w oleskim zespole. Pozyskani zostali: Jakub Misiak (21 lat, Swornica Czarnowąsy), Adam Piontek (21 lat, LZS Gronowice) i Oliver Kalus (20 lat, wolny zawodnik, ostatnio MKS Kluczbork).