Duże inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie zakończone

Duże inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Oleśnie zakończone

Podczas spotkania mieszkańców osiedla w dniu 15 lipca 2021 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z Wojewodą Opolskim Sławomirem Kłosowskim dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi z okazji zakończenia inwestycji pn. Przebudowa ul. Cyprysowej oraz ul. Lipowej w Oleśnie, dofinansowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 597.788,36 zł

DOFINANSOWANIE 418.451,85 zł

Inwestycja ta zakończyła tym samym rozbudowę infrastruktury drogowej na nowym osiedlu w Oleśnie. W 2020 r. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wybudowane zostały ulice Kalinowa, Magnoliowa oraz Azaliowa których łączny koszt wyniósł 667.698,06 zł w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 467.389,00 zł (70% kwoty).

Zakres tych inwestycji obejmował przebudowę drogi na odcinku łącznym o długości ok. 872 metrów wraz z kanalizacją deszczową. Wykonano m.in. poprawę geometrii skrzyżowań, nową konstrukcję jezdni, korektę zjazdów indywidualnych oraz publicznych, dostosowano parametry ulic do klasy technicznej D w tym korektę geometrii i parametrów łuków poziomych i pionowych, zniesiono bariery architektoniczne, wybudowano chodnik w pasie ul. Lipowej oraz wykonano elementy organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe).

Dzięki tym inwestycjom nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców na drugim największym osiedlu w Oleśnie (zaraz po Osiedlu Walce) znacznie się poprawi.


*- Informacja i zdjęcia: Urząd Miejski w Oleśnie.

Artykuł sponsorowany.

Podziel się