Półroczny Wiktorek z Radawia pilnie potrzebuje pieniędzy na operację serca

Półroczny Wiktorek z Radawia pilnie potrzebuje pieniędzy na operację serca

200 tysięcy złotych, tyle kosztuje nadzieja dla rodziny z Radawia. Nadzieja, którą ma dać operacja serca 6-miesięcznego Wiktora Sikory, cierpiącego na zespół heterotaksji.

Oprócz wrodzonych wad serca, Wiktor urodził się bez śledziony z malrotacją jelit. Żyjemy w ciągłym czuwaniu i stresie, obawiając się o najmniejszy niepokojący objaw. Miesiące spędzone w szpitalu nie dały mu szansy na prawidłowy rozwój – jego ciałko jest słabsze, ma zaburzony odruch ssania i przełykania. Jest karmiony za pomocą sondy, co powoduje bardzo dużo stresu. Często się krztusi, ulewa, sonda potrafi się wysunąć. Pomimo tylu przeciwności, nadgania swoich rówieśników w rozwoju.

Zdajemy sobie sprawę, że ilość wad serca Wiktora nie rozwiąże jedna operacja. Ta najbliższa zaplanowana jest na jesień tego roku w Munster, w Niemczech. Kolejne są tylko kwestią czasu – można przeczytać na stronie zbiórki – siepomaga.pl

Na operację serca, która ma się odbyć jesienią w Niemczech potrzebne jest 200 tysięcy złotych. To duża kwota, ale mieszkańcy naszego powiatu niejednokrotnie pokazali już, że są w stanie pomóc.

W jaki sposób można pomóc?

Najprostszy sposób, wpłata na zbiórkę siepomaga, pod tym linkiem:

Można też wziąć w udział w internetowych licytacjach przedmiotów i usług. Link można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/groups/919141568821441/?ref=share

Pomożecie?

Podziel się