Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję w Oleśnie

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję w Oleśnie

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej w Oleśnie. Mężczyzna kierując peugeotem uderzył w tył jadącego przed nim mercedesa.

We wtorek 1 lutego około godz. 22.30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego najechali na zdarzenie drogowe w Oleśnie na ul. Wielkie Przedmieście. W okolicy przejścia dla pieszych, przy Miejskim Domu Kultury, napotkali oznaczone światłami awaryjnymi dwa samochody osobowe i ich kierowców. Jeden z nich poprosił mundurowych o interwencję… i przekazał kluczyki od samochodu.

Funkcjonariusze ustalili, że kilka minut wcześniej, kierujący peugeotem 38-latek z Olesna nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego przed nim mercedesa. Obaj kierujący zatrzymali się i wyszli z pojazdów. Wówczas pokrzywdzony zauważył, że kierujący peugeotem jest kompletnie pijany. Uniemożliwił mu więc dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki.

Badanie alkomatem potwierdziło, że 38-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Sprawca tego zdarzenia usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Oprócz wysokiej grzywny i utraty prawa jazdy, grożą mu dwa lata więzienia


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się