Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Olesna!

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Olesna!

Do historycznego spotkania Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Olesna doszło na oleskim rynku we wtorek 7 czerwca. To pierwsza prezydencka wizyta w Oleśnie.

Po przywitaniu i krótkim wprowadzeniu dokonanym przez Sylwestra Lewickiego, burmistrza Olesna, na mównicę wszedł Andrzej Duda, który przemawiał przez niemal pół godziny.

Prezydent poruszył kilka ogólnopolskich wątków, ale także dotknął tematów lokalnych, jak budowa obwodnicy Olesna czy udział mieszkańców Olesna w Powstaniach Śląskich.

– To pierwsze takie moje spotkanie otwarte z mieszkańcami od prawie dwóch lat, inauguruję mój powrót do spotkań z rodakami właśnie tutaj, w Oleśnie – podkreślał Andrzej Duda. – Ziema Oleska dzisiaj i od dziesięcioleci jest ziemią specyficzną. Śląsk zawsze był takim miejscem, gdzie przeplatały się kultury.  Byli tu polscy królowie, piastowscy książęta, niemieccy władcy, były tu też Czechy. Tu różne wpływy kulturowe przeplatały się na przestrzeni stuleci.

Prezydent chwalił Olesno i cały powiat oleski.

– Pan burmistrz powiedział wraz ze starostą, że wita w mieście czystym, zadbanym, w mieście, w którym są piękne kościoły. To także teren, gdzie praktycznie nie ma bezrobocia, co dobrze świadczy o lokalnej przedsiębiorczości.

To tylko niektóre fragmenty z przemówienia Prezydenta. Prezentujemy całą, historyczną przemowę Prezydenta w Oleśnie:

Na koniec spotkania Andrzej Duda wyszedł do mieszkańców, którzy mogli zamienić z nim kilka słów czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Damian Pietruska


Podziel się