“Muzyka łagodziła obyczaje” w Praszce

“Muzyka łagodziła obyczaje” w Praszce

Młodzieżowe Centrum Kariery i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Oleśnie wspólnie z Fundacją Blues Opole i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Praszce w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Kierunek Nowe FIO 2023 zorganizowali przedsięwzięcie pod nazwą „Muzyka łagodzi obyczaje”.

Organizatorzy przedsięwzięcia za cel główny obrali sobie integrację społeczeństwa polskiego i ukraińskich uchodźców wojennych poprzez działania aktywizacyjne. Zasadniczym elementem, projektu była oferta MCK Olesno, OSiW Olesno, PSSE Olesno, Starostwa Powiatowego Olesno, KP Praszka, OSP Praszka, AYUGA – Gabinetu masażu oraz koncert znanych artystów Michała Kielaka i Sebastiana Riedla i występy m. in. Zuzy Galickiej oraz uczestników konkursu wokalnego.

W konkursie pn. „Śpiewać każdy może” wzięła udział młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczestnicy OSiW OHP Olesno. W trakcie trwania imprezy zainteresowane osoby miały możliwość uzyskać informacje na temat doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy min. informacji o Akcji Lato, ofertach sezonowych dla młodzieży oraz rekrutacji do OSiW Olesno.

Podczas przedsięwzięcia było wiele dodatkowych atrakcji m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy przez OSP Praszka podczas wypadku samochodowego. Funkcjonariusze Komisariatu Policji zachęcali młodzież do kształcenia się i wstąpienia do Policji. Gabinet Masażu AYUGA oferował masaże relaksacyjne.

Podsumowaniem całego przedsięwzięcia był koncert uczestników konkursu wokalnego Jagody Rozmarynowskiej, Nikoli Czerchlańskiej, Antoniego Gędka, Mikołaja Porwola. Młodzież fenomenalnie zaprezentowała się na scenie i zaprosiła publiczność do dalszej zabawy.

W kolejnej części koncertu wystąpiła Zuza Galicka, niesamowita masażystka a zarazem wspaniała wokalistka. Na zakończenie wieczoru odbył się koncert duetu Sebastiana Riedla i Michała Kielaka. To okazjonalny duet dwóch osobowości scenicznych.

Charakterystyczny głos Sebastiana w połączeniu z brzmieniem gitary akustycznej oraz wirtuozerską grą Michała na harmonijce, stworzył niesamowity klimat koncertu. Koncert był jedną wielką niespodzianką, ponieważ muzycy są znani z chęci do improwizowania i włączania nowych utworów do repertuaru. Publiczność wielokrotnie domagała się bisów na scenie co świadczyło o tym, że wszyscy wyśmienicie się bawili. Artyści spotkali się również z uczestnikami, aby porozmawiać z nimi o ich pasjach, pomysłach na życie oraz o tym, że warto pomyśleć już teraz o swojej przyszłości.

– Chcielibyśmy serdecznie podziękować za współorganizację tego przedsięwzięcia dyrektorowi M-GOKiS w Praszce Jackowi Pacowi, prezesowi Fundacji Blues Opole Markowi Rzepieli oraz OSP Praszka za fenomenalny profesjonalny pokaz oraz przedstawicielom instytucji PSSE, Starostwa Powiatowego, Komisariatowi Policji w Praszce – mówią organizatorzy. – Dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.


Sporządziły: Ewa Korzeniewska, Anna Małek, Aneta Wiatr – Żyta.

Podziel się