• Home »
  • Informacje »
  • “Trzeźwy poranek” na drogach powiatu. Pięciu kierowców w stanie po użyciu alkoholu

“Trzeźwy poranek” na drogach powiatu. Pięciu kierowców w stanie po użyciu alkoholu

“Trzeźwy poranek” na drogach powiatu. Pięciu kierowców w stanie po użyciu alkoholu

W poniedziałek 10 lipca od wczesnych godzin porannych policjanci z Olesna prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W ciągu kilku godzin, policjanci przebadali blisko 650 kierujących. Pięciu z nich kierowało swoimi pojazdami w stanie po użyciu alkoholu. Dwoje siedziało za kierownicą pojazdów ciężarowych, pozostali kierowali samochodami osobowymi. Najniższe stężenie alkoholu w organizmie (0,10 mg/l) miał kierujący samochodem osobowym 21-latek z powiatu oleskiego, natomiast (0,25 mg/l) to wynik badania 51-latka z województwa wielkopolskiego, który kierował samochodem ciężarowym.

Mężczyźni stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Jazda w stanie po użyciu alkoholu zagrożona jest karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy.

W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!

Kierowanie pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzimy, że ktoś może kierować pod wpływem alkoholu, to poinformujmy służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie bądźmy obojętni.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się