“W zdrowym ciele zdrowy duch” w Gorzowie Śląskim

“W zdrowym ciele zdrowy duch” w Gorzowie Śląskim

“W zdrowym ciele, zdrowy duch” – pod taką nazwą odbył się koncert z atrakcjami towarzyszącymi w Gorzowie Śląskim.

Grupa nieformalna „Energiczni społecznicy” pod patronatem Fundacji Blues Opole, otrzymała dofinansowanie w konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Kierunek Nowe FIO 2023. Organizatorzy przedsięwzięcia za cel główny obrali sobie zwiększenie aktywności mieszkańców Gorzowa śl. w zakresie większego udziału w przedsięwzięciach kulturalno-zdrowotnych. Stan umysłu ma wpływ na stan ciała jak i odwrotnie.

Przedsięwzięcie pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostało zrealizowane w piątek 7 lipca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzowie Śląksim.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Sylwia Igielska-Magryś, komendant OWK OHP i Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego.

W ramach przedsięwzięcia można było skorzystać z wielu ciekawych stoisk. Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie zaprezentował rękodzieła uczestników wykonywane podczas warsztatów zawodowych. Aneta Wiatr- Żyta, kierownik OSiW w Oleśnie udzielała informacji na temat rekrutacji do OHP. W ramach Akcji Lato można było skorzystać z poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy oraz uzyskać informację o rynku pracy i bezpiecznej pracy w Polsce i za granicą (EURES).

Masażyści z AYUGA Gabinet Masażu wykonywali 10-20 minutowe, zdrowotne masaże oraz doradzali co byłoby najlepsze, aby zadbać o swoje ciało i umysł. Marek Kochajkiewicz – dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Zdrowe Pasje uświadamiał zainteresowanych, że zdrowy styl życia kreuje fundament zdrowia nas i naszych bliskich. Jeżeli sami nie jesteśmy aktywni, nie jemy zdrowych produktów i spędzamy wolny czas przed telewizorem to nie można oczekiwać, że będziemy super wyglądać i super się czuć.

Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Oleśnie zaproponowała zainteresowanym badanie pojemności płuc, badania samokontrolne dla kobiet oraz informacje o różnych zagrożeniach naszego zdrowia, z którymi możemy się spotkać w codziennym życiu. Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się dwa pokazy. Pierwszy wykonał Andrzej Borsuk. Był to pokaz masażu z ogniem. Drugi pokaz został wykonany przez OSP Gorzów Śl. Podczas tego pokazu uczestnicy uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy.

Kolejnym elementem wydarzenia było coś dla duszy, czyli fenomenalne występy zdolnych artystów. Na scenie M-GOK wystąpiła Jagoda Rzmarynowska, niesamowicie uzdolniona nastolatka. Na scenie pojawili się także inni wykonawcy. Mogliśmy usłyszeć uzdolniony duet – Zuzanna Galicka i Marcin Juszczyszyn. Zuzanna Galicka to wspaniała kobieta, cudowna masażystka i rewelacyjna wokalistka, która dla każdego, zawsze ma serce na dłoni. Marcin Juszczyszyn to wybitny artysta, gitarzysta oraz twórca niezwykłej muzyki.

W części kulturalnej wydarzenia znalazł się również koncert zespołu Parande, w skład, którego wchodzą: Sebo Parande (wokal), Wojtek Parande (gitara), Marcin Gonos (gitara basowa), Artur Bojarski (perkusja). Niesamowity energetyczny czteroosobowy skład prezentował swój autorski rockowy repertuar z nowej płyty „Miriady” .

Publiczność była zachwycona wszystkimi występami. Nie zabrakło gromkich braw oraz próśb o bisy. Wszyscy artyści oraz wystawcy otrzymali drobne upominki wykonane przez uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie.

Serdecznie dziękujemy Fundacji BluesOpole, M-GOK w Gorzowie Śl. oraz wszystkim wystawcom i artystom za niezapomniany wieczór pełen ciekawych informacji i pozytywnych emocji. Liczymy na dalszą owocną współpracę.


Sporządziły: Ewa Korzeniewska, Anna Małek.

Podziel się