Umowa podpisana – powstanie sieć kanalizacji w Łowoszowie

Umowa podpisana – powstanie sieć kanalizacji w Łowoszowie

W środę 12 lipca burmistrz Olesna podpisał umowę zaprojektowania i wykonania kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łowoszów. Inwestycja to koszt 6,5 miliona złotych, z czego 5 milionów złotych pochodzi z dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Umowa została podpisana z Bartoszem Gramowskim, prezesem firmy ATA Technik, która została wykonawcą przedsięwzięcia. Skanalizowany zostanie 3-kilometrowy odcinek, który obejmuje większą część miejscowości.

Inwestycję umożliwiło odebranie rok temu oczyszczalni ścieków – mówi burmistrz Sylwester Lewicki. Bez niej nie moglibyśmy rozpocząć działań. Cieszymy się, że te sprawy poszły szybko, a kolejna część gminy będzie skanalizowana.

Gmina Olesno planuje dalsze działania w skanalizowaniu okolicznych wsi.

Przygotowywane są dokumentacje na wykonanie kanalizacji w Grodzisku i Borkach Małych – mówi Sylwester Lewicki. Kolejnymi miejscowościami, w których planujemy wykonać kanalizację są Stare Olesno czy Wojciechów. Mamy nadzieję, że kolejne edycje programów dotacyjnych pozwolą na uzyskanie efektu, o którym marzymy.

Działania mogą powodować utrudnienia w poruszaniu się drogą wojewódzką nr 494. Inwestycja kanalizacji sanitarnej w Łowoszowie ma zakończyć się w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy.

Marlena Zyzik

Podziel się