Podziękowania dla oleskich policjantów za odzyskanie skradzionego sprzętu

Podziękowania dla oleskich policjantów za odzyskanie skradzionego sprzętu

Kryminalni z oleskiej policji odzyskali ukradziony w Kucobach sprzęt. Za swoje działania otrzymali podziękowania.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec maja, kiedy mieszkanka województwa śląskiego przyjechała do swojej posesji położonej w Kucobach koło Olesna. Wtedy to okazało się, że zamki w drzwiach są uszkodzone, kłódki w budynku gospodarczym zerwane, a z wnętrza została skradziona kosiarka spalinowa i składana drabina.

Sprawą zajęli się olescy kryminalni, którzy między innymi zbierali informacje na temat ewentualnych sprawców tego zdarzenia. W toku czynności okazało się, że na terenie Kucob więcej osób zostało okradzionych, a wartość skradzionego i zniszczonego mienia wynosi około 11 000 zł.

Policjanci poinformowali mieszkańców o kradzieżach z włamaniem, przestrzegając przed takimi zdarzeniami, przypominali o konieczności właściwego zabezpieczenia swoich posesji.

Udało się odnaleźć skradzione rzeczy, które sprawcy prawdopodobnie porzucili na jednej z przypadkowych posesji. Po zabezpieczeniu przez technika kryminalistyki odcisków palców, większość odzyskanych przedmiotów została zwrócona właścicielom.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się