Święto Policji w Oleśnie

Święto Policji w Oleśnie

25 policjantów otrzymało mianowania na wyższe stopnie policyjne. Funkcjonariusze akty mianowania otrzymali podczas uroczystych obchodów święta policji.

Uroczystą mszą świętą w intencji policjantów oraz ich rodzin, olescy funkcjonariusze i zaproszeni goście rozpoczęli obchody Święta Policji, które odbyły się w poniedziałek 17 lipca.

Następnie, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie rozpoczęła się uroczysta zbiórka, podczas której Zastępca Komendanta Wojewódzkiego policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski i Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł. insp. Waldemar Popczyk w obecności przedstawicieli władz samorządowych i instytucji wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne awansowanym funkcjonariuszom.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, które przyczyniły się do ochrony i utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego odznaczył Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” mł. insp. Waldemara Popczyka.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł. insp. Waldemar Popczyk podziękował za bardzo dobrą współpracę władzom samorządowym, służbom i instytucjom, a także pogratulował policjantom awansów i życzył dalszych sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się