Niemal tysiąc osób ruszyło w Rajdzie Rowerowym obwodnicą Olesna!

Niemal tysiąc osób ruszyło w Rajdzie Rowerowym obwodnicą Olesna!

Prawie tysiąc osób uczestniczyło w Rajdzie Rowerowym Obwodnicą Olesna, który odbył się dzień przed oficjalnym otwarciem obwodnicy, która jest częścią drogi S 11. Była to więc jedyna okazja, aby pokonać część trasy w rajdzie na dwóch kołach.

Pomysł organizacji rajdu okazał się trafiony, bowiem frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania. W rajdzie uczestniczyli amatorzy kolarstwa, ale też całe firmy i rodziny.

– Organizacja tego rajdu jest dla mnie realizacją wspólnych marzeń, bo cała oleska społeczność wiele lat czekała na tę chwilę, żeby przejechać się obwodnicę miasta – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Udało nam się bardzo ładnie wkomponować w moment, w którym nowy obiekt przestał być budową, a stał się obiektem drogowym, ale otwieranym dopiero dzień później. Organizacja tego rajdu była trudnym zadaniem, ale wartym zachodu. Dzień poślizgu spowodowałby, że rajd mógł się nie odbyć. Żeby podejmować takie decyzje, trzeba być odważnym. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jeszcze trzy dni temu cała impreza wisiała na włosku, ale na szczęście wszystko udało się docelowo odpowiednio dograć. To zasługa ciężkiej pracy wielu osób i organizacji. Cieszy frekwencja, ludzie przyjechali z potrzeby serca, żeby uczestniczyć w historycznym wydarzeniu. To jednak impreza towarzysząca, najważniejsze jest to, że po wybudowaniu obwodnicy, Olesno wzniesie się na zupełnie inny poziom.

Dystans przewidziano na około 25 kilometrów, bowiem rowerzyści jechali trasą od oleskiego węzła aż do Łomnicy, gdzie zawracali znów w kierunku węzła przy ulicy Gorzowskiej w Oleśnie.

Żeby uzmysłowić sobie skalę tego wydarzenia, przedstawiamy film z początku rajdu!

Oprócz rajdu rowerowego, tuż obok kościoła św. Anny zorganizowany został piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Była strefa zakręconych rowerów, kulinarne stoiska, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, strefa relaksu i sporo atrakcji dla najmłodszych. W namiocie odbyła się zabawa z zespołem a To My.

Oficjalne otwarcie obwodnicy Olesna ma się odbyć w poniedziałek 24 lipca w godzinach popołudniowych.

Damian Pietruska

Podziel się