• Home »
  • Sport »
  • Dobrodzień miastem stolarzy i biegaczy – XVI Dobrodzieńska Dycha

Dobrodzień miastem stolarzy i biegaczy – XVI Dobrodzieńska Dycha

Dobrodzień miastem stolarzy i biegaczy – XVI Dobrodzieńska Dycha

Za nami XVI “Dobrodzieńska Dycha”. 121 zawodników z różnych zakątków Polski przyjechało do Dobrodzienia i ukończyło tegoroczną edycję biegu, która odbyła się 22 lipca.

Imprezę zabezpieczało 61 strażaków, 10 policjantów oraz dwie karetki. W organizacji wydarzenia pomagał także zespół wolontariuszy oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dobrodzieniu.

Pierwszym zawodnikiem na linii mety był Kamil Karbowiak z Brzegu, drugie miejsce w kategorii OPEN zajął Dmytro Didovodiuk, reprezentujący Ivano-Frankivsk, a na trzecim stopniu podium stanął Abderrahim Elasri z Chorzowa. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Oksana Okseniuk z Lucka, drugą kobietą na mecie była reprezentantka SportivaSport.pl Kraków Paulina Golec, a trzecia była Barbara Koralewska z Opola.

Wśród zawodników z gminy Dobrodzień pierwsze miejsce zajął Mateusz Michalczyk z Myśliny, drugi na mecie był Marek Kapela z Dobrodzienia, a czołową trójkę zamknął Martin Czyrnia – mieszkaniec Dobrodzienia. Najlepszymi mieszkankami gminy Dobrodzień okazały się Beata Sowa, Sonia Prokop i Magdalena Macioł.

XVI Dobrodzieńska Dycha pokazała, że to impreza dla osób w każdym wieku. Najmłodszym zawodnikiem tegorocznej edycji był 17-letni Bruno Hetmańczyk z Kolanowic, a najstarszy zawodnik Jan Hano z Gliwic miał 76 lat!

Szczegółowe wyniki znajdziemy na stronie: https://www.zmierzymyczas.pl/images/wyniki/20230722_Wyniki_Bieg_10km.pdf

Realizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu sponsorów.

– Bieg jest objęty patronatem honorowym marszałka województwa Andrzeja Buły, który ufundował nagrody dla najlepszych zawodników. Żeby takie wydarzenie mogło się odbyć konieczne było uruchomienie funduszów gminy, za które GOK może podziękować burmistrzowi Andrzejowi Jasińskiemu – mówi Agnieszka Hurnik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu. – Skoro nasi zawodnicy przyjeżdżają do Dobrodzienia – miasta stolarzy, uznaliśmy, że nasze statuetki będą drewniane, aby wyróżniały się na tle innych i sprawiły, że uczestnicy będą o nas pamiętać. Marcin Karpiński wspomógł nas pomysłem i projektem pucharów. Chcielibyśmy podziękować również firmie Kler, która także sponsorowała Dobrodzieńską Dychę.

Zanim zawodnicy rozpoczęli 10 kilometrowy bieg, swoją sprawność i szybkość mogły sprawdzić dzieci i młodzież, które startowały w konkurencjach w Parku Miejskim w Dobrodzieniu. Przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach:

Przedszkolaki (rocznik 2017 i młodsi) w biegu na 100 metrów

dziewczęta:

I miejsce – Łucja Wilk

II miejsce – Maria Lesch

III miejsce – Agata Ślemp

chłopcy:

I miejsce – Maksymilian Brzenska

II miejsce – Jan Konik

III miejsce – Colin Leja


Kategoria wiekowa 2013-2016 w biegu na 350 metrów

dziewczęta:

I miejsce – Natalia Smoleń

II miejsce – Nadia Janiszewska

III miejsce – Paulina Lesch

chłopcy:

I miejsce – Adam Nowak

II miejsce – Wojciech Kalus

III miejsce – Jakub Cymbolista


Kategoria wiekowa 2010-2012 w biegu na 700 metrów

dziewczęta:

I miejsce – Milena Wielchowska

II miejsce – Aleksandra Piekacz

III miejsce – Emilia Srokosz

chłopcy:

I miejsce – Jan Antoński

II miejsce – Kamil Nowak

III miejsce – Wojciech Grabny


Kategoria wiekowa 2007-2009 w biegu na 1050 metrów

dziewczęta:

I miejsce – Oliwia Nowak

chłopcy:

I miejsce – Bartosz Kalus


Marlena Zyzik

Podziel się