Wysoka wygrana OKS-u na inaugurację “okręgówki”

Spadkowicz z IV ligi zagrał z beniaminkiem klasy okręgowej i było to widać na boisku. OKS Olesno w pierwszym meczu sezonu pokonał u siebie 5-1 LZS Rudatom Kępa.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, bowiem w dniu rozgrywania spotkania zmarł Krzysztof Werner, wieloletni gospodarz oleskiego stadionu.

Przez cały mecz nie było wątpliwości, która drużyna ma większe umiejętności. OKS Olesno był lepszy w każdym elemencie gry, a goście w pierwszej połowie poważniej zagrozili oleskiemu bramkarzowi dopiero pod koniec odsłony. LZS Rudatom Kępa ambitnie próbował rozgrywać od tyłu, ale wysoki pressing oleskiego zespołu powodował, że piłka rzadko kiedy dostawała się choćby na połowę OKS-u. Taktyka gości ułatwiała więc grę miejscowym.

Oleśnianie w pierwszej połowie strzelili trzy bramki, mimo że wiele ich strzałów było niecelnych! Już w 8. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Adam Huć, w 17. minucie rzut karny wykorzystał Thomas Skowronek, a na 3-0 podwyższył Damian Gąsiorowski w 43. minucie.

Druga połowa to bramki Klaudiusza Lasika, najpierw w 63. minucie technicznym strzałem, a w 72. minucie gol z woleja, który był ozdobą spotkania.

Po wejściu na boisku rezerwowych OKS-u, goście mieli nieco więcej miejsca, co wykorzystali w 84. minucie, strzelając honorowego gola.

– Wygraliśmy łatwo, ale wiemy, że wielu takich meczów w “okręgówce” nie będzie. Czekają nas znaczenie większe wyzwania – mówi Arkadiusz Świerc, trener OKS-u. – Mogliśmy zagrać lepiej i strzelić więcej bramek. Nasze cele? Myślę, że zadowoli nas pierwsza “trójka”. Wiadomo, że celem jest walka o awans, ale nie podpalamy się, podchodzimy do tego z chłodną głową, bo jest w tej lidze kilka silnych zespołów z podobnymi aspiracjami.

W trakcie przerwy między rozgrywkami doszło do sporych zmian kadrowych. Podajemy za oficjalną stroną OKS-u Olesno:

Przybyli: Sebastian Grygier (Orzeł Źlinice), Grzegorz Siemski (Sokół Bierdzany), Paweł Wajsprych (bez klubu), Michał Karwat (Unia II Skierniewice), Jakub Skonieczny (Start Dobrodzień), Kamil Bomba (Sokół Bierdzany), Sebastian Zawada (LZS Kościeliska), Rafał Sobczyk (z juniorów), Klaudiusz Lasik (LZS Stobrawa Ligota Dolna)

Ubyli: Dawid Sładek (LZS Starościn) ,Trafim Kisialiou (powrót na Białoruś), Mateusz Kiecko(iPrime Bogacica), Marek Koziol (Polonia Nysa), Arkadiusz Świerc (Start Olesno), Kacper Michnicki (szuka klubu),  Mateusz Kuzaj (nie podjął treningów).

1 kolejka klasy okręgowej, 12.08.2023

OKS Olesno – LZS Rudatom Kępa 5-1 (3-0)

1-0 Adam Huć – 8., 2-0 Thomas Skowronek (rzut karny) – 17., 3-0 Damian Gąsiorowski – 43., 4-0 Klaudiusz Lasik – 63., 5-0 Klaudiusz Lasik – 72., 5-1 Jakub Jaworski – 84.

OKS: Bartosz Jeziorowski – Tomasz Siemski, Gabriel Molski, Damian Matysiok, Jakub Pawlik (żk, 58. Kamil Zorychta) – Klaudiusz Lasik, Adam Huć (55. Michał Karwat), Thomas Skowronek, Maciej Stróżyk (67. Jakub Skonieczny), Dominik Flak (77. Marcin Kamski) – Damian Gąsiorowski (68. Sebastian Zawada). Trener Arkadiusz Świerc, kierownik Adam Kutynia.