Trzeźwy poranek na drogach powiatu oleskiego

Trzeźwy poranek na drogach powiatu oleskiego

W środę 16 sierpnia policjanci z oleskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 500 skontrolowanych kierowców, 5 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Poranne działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ciągu trzech godzin, policjanci przebadali prawie 500 kierujących. Wśród nich 3 zdecydowało się na jazdę po użyciu alkoholu, a kolejnych 2 było w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z tej piątki to kierujący ciężarowym mercedesem 56-latek z powiatu oleskiego, który po zbadaniu miał blisko 0,5 promila promila alkoholu w organizmie. Drugim kierującym z “procentami” okazał się 62-latek z powiatu częstochowskiego. Ten prowadził skodę mając prawie 0,4 promil alkoholu w organizmie. Kolejny kierujący to 60-letni mieszkaniec naszego powiatu, który usiadł za kierownicą osobowego volkswagena. Urządzenie pomiarowe wykazało, że miał w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Kolejni to dwaj nietrzeźwi kierowcy osobowych volkswagenów z powiatu oleskiego. 33-latek „wydmuchał” blisko 1 promil, a chwilę później 57-letni niechlubny rekordzista tego poranka – prawie 1,3 promila.

Kierujący z promilami stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Jazda w stanie po użyciu alkoholu zagrożona jest karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się