Nowa smażalnia ryb w powiecie oleskim!

Nowa smażalnia ryb w powiecie oleskim!

Od połowy czerwca w Starym Oleśnie działa smażalnia ryb. Jak twierdzą sami właściciele, to wypełnienie niszy na lokalnym rynku, co potwierdza spore zainteresowanie. Szczególnie ostatni długi weekend wiązał się z prawdziwym oblężeniem lokalu.

Smażalnia ryb jest nowa, ale to reaktywacja restauracji, która w tym miejscu już istniała.

– Kilkanaście lat temu smażalnię w tym miejscu prowadziła moja mama – mówi Karolina Jakubczyk. – Wtedy świetnie funkcjonowała, dlatego postanowiliśmy ją reaktywować. Nie jesteśmy więc nowi w branży, czerpiemy z jej doświadczeń całymi garściami!

W ładnym lokalu można zjeść pstrąga, sandacza, dorsza, halibuta oraz karpia.

– Sami jesteśmy wielkimi smakoszami ryb, często jeździliśmy po nawet dalszej okolicy, ale trudno było spotkać faktycznie smacznie przygotowaną rybę – mówią Karolina i Łukasz Jakubczyk, właściciele smażalni. – Postanowiliśmy więc zakasać rękawy i wypełnić tę lukę. Ryby sprowadzamy od lokalnych dostawców, karpia mamy z własnej hodowli, dlatego nie martwimy się o ich jakość. Klienci szczególnie chwalą sobie ryby z pieca, są dietetyczne, zdrowsze i smaczniejsze. Nie dodajemy nawet grama oleju.

Co atrakcyjne, żywego karpia z hodowli można kupić przez cały rok. Sama smażalnia otwarta ma być w sezonie letnim.

– Zależało nam, żeby ryby smakować w przyjaznej atmosferze, dlatego mocno postawiliśmy na wyposażenie na zewnątrz lokalu. Smażalnia otoczona jest lasami, mamy strefę relaksu, plac zabaw dla dzieci, a w niedalekiej przyszłości planujemy uruchomić basen. Mamy także przestronny parking, więc każdy znajdzie miejsce na zostawienie samochodu. Chcemy, żeby można było u nas smacznie zjeść i miło spędzić czas.

Smażalnia otwarta jest codziennie od godziny 12.00 do 21.00.

– Serdecznie zapraszamy do spróbowania naszych ryb! Większość klientów, która do nas trafia, wraca z apetytem! – kończą właściciele.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: Smażalnia Ryb Stare Olesno. 


Wideo przedstawiające urok smażalni: Smażalnia Stare Olesno.

Damian Pietruska*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się