Podpaski wielorazowe – co to takiego i jak dbać o ich higienę?

Podpaski wielorazowe – co to takiego i jak dbać o ich higienę?

Pojawia się u kobiet raz w miesiącu na kilka dni i często niesie za sobą wiele dolegliwości bólowych. Tak, mowa tu o menstruacji. W tym czasie kobiety mają do wyboru szereg środków higienicznych, jak podpaski, tampony kubeczki czy podpaski wielorazowe. Czym one są i jak o nie odpowiednio zadbać?

Podpaska wielorazowa – co to takiego?

Wbrew pozorom podpaska wielorazowa nie jest nowym wynalazkiem. Nie cieszy się ona również dużą popularnością na rynku, jednak obecnie coraz częściej porusza się jej temat. I bardzo dobrze! Tak jak kubeczek menstruacyjny, wielorazowa podpaska jest ekologicznym środkiem higieny intymnej dla kobiet, którego używa się podczas comiesięcznego krwawienia.

Podpaska wielokrotnego użytku stworzona jest z kilku warstw ekologicznych materiałów. Oznacza to, że podczas krwawienia czy nietrzymania moczu nie musisz przejmować się tym czy przemokniesz. Możesz również zapomnieć o podrażnieniach i ryzyku infekcji! Podpaska wielorazowa, o którą się odpowiednio dba może posłużyć nawet pięć lat.

Dlaczego warto kupić podpaskę wielorazową?

Główną zaletą podpasek wielokronego użytku jest to, że jest to ekologiczny środek higieniczny. Jeżeli z nich korzystamy to tym samym przyczyniamy się do ograniczenia ilości odpadów. Ponadto, naturalne materiały, z których są produkowane nie narażają kobiet na ryzyko alergii, podrażnień czy infekcji intymnych.

Wielorazowe podpaski są również higieniczne. Wystarczy zaprać je w zimnej wodzie, włożyć do pralki na delikatny cykl, a następnie wysuszyć – najlepiej na sznurku. Kiedy wyschną są gotowe do ponownego użycia. Nie można także pominąć faktu, że są one bardzo wygodne i komfortowe. Co więcej, można je używać przy problemach z nietrzymaniem moczu czy połogu.

W jaki sposób dbać o podpaskę wielorazową, by służyła nam na lata?

Niektórzy mogą myśleć, że wielorazowa podpaska wymaga specjalnego traktowania czy określonych płynów, aby mogła być ponownie używana. Nic bardziej mylnego! Kiedy jej użyjemy musimy zaprać ją pod strumieniem zimnej wody, a następnie włożyć do pralki z innymi rzeczami. Trzeba pamiętać, aby pranie nastawić na cykl delikatny, czyli 40 stopni i nie używać płynów zmiękczających ani żadnych wybielaczy chlorowych. Wypraną podpaskę trzeba wywiesić w przewiewnym miejscu do wyschnięcia i koniec – jest ona gotowa do ponownego użycia. Pamiętaj – wielorazowej podpaski nie prasujemy!

Rodzaje podpasek wielorazowych

Podpaski wielokrotnego użytku dostępne są na rynku w różnych rozmiarach i nazwach 0 wszystko zależy od ich producenta. Można jednak podzielić je na trzy grupy:

  • wkładki, które zabezpieczają bieliznę przed naturalną wydzieliną z pochwy i mogą być stosowane jako wsparcie dla kubeczka menstruacyjnego,
  • podpaski na dzień, które są większe od wkładek i idealnie nadają się na skąpe, normalne oraz obfite miesiączki,
  • podpaski na noc różniące się od poprzedniczek długością i trochę większą chłonnością.

Chcesz kupić podpaskę wielorazową? Odwiedź sklep internetowy WIMIN!

Kobieca marka WIMIN tworzy produkty z myślą o płci pięknej. Posiada ona swój sklep internetowy, w którym znajdziemy m.in. podpaskę wielorazową WIMIN Pad. Dostępna jest ona w dwóch rozmiarach – standard i maxi. Jeżeli chcesz poczuć komfort i wygodę podczas miesiączki, a jednocześnie przyczynić się do lepszej przyszłości naszej planety to wejdź na stronę marki i zamów jedną podpaskę dla siebie już teraz!


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się