Dożynki gminy Rudniki w Mostkach

Dożynki gminy Rudniki w Mostkach

Doskonale przygotowane dożynki gminy Rudniki odbywały się w niedzielę 27 sierpnia w miejscowości Mostki, a gospodarzami tegorocznej imprezy święta plonów byli mieszkańcy miejscowości Polesia, Słowikowa, Mirowszczyzny i Mostek.

Starostami dożynek byli Katarzyna Mikołajczyk i Mateusz Strugała, którzy przekazali na ręce wójta gminy Rudniki Grzegorza Domańskiego chleb dożynkowy. Koło Pszczelarzy z Rudnik również przygotowało kosz pełen słodkich przysmaków. Grzegorz Domański dziękował rolnikom i zachęcał do kupowania i próbowania lokalnych produktów.

– Dziękujemy za zbiory, które są składową wielu czynników. Sytuacją ekonomiczną rolników, trafności podejmowanych decyzji, pogody, ale w dużej mierze pracy ludzi związanej z rolnictwem. Dzięki waszej determinacji, ciężkiej pracy, my mieszkańcy gminy Rudniki, mieszkańcy Polski, możemy szczycić się tym, że nasze produkty są najlepsze i najzdrowsze. Zachęcam wszystkich do tego, aby inwestować w swoje zdrowie. Kupujcie i promujcie Polską żywność, kupujcie lokalne produkty. Chcemy wspierać naszych producentów, przedsiębiorców. Tworzymy i modernizujemy infrastrukturę, aby ludziom na wsi, ludziom mieszkającym tutaj żyło się lepiej!

Nie zabrakło odniesienia do tegorocznych haseł dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców. Wójt gminy Rudniki złożył obietnicę mieszkańcom.

– Obiecuję Wam, że droga łącząca Polesie ze Słowikowem, tę z humorystycznej scenki dożynkowej powstanie, tak jak zostało zrealizowanych wiele obiecanych i wykonanych w ostatnich latach zadań.

Zobaczcie na zdjęciach, jak świetnie przygotowani byli organizatorzy tegorocznych dożynek.

Podziel się