• Home »
  • Galeria »
  • Dożynki gminy Gorzów Śląski w Jastrzygowicach i Tractor Pulling!

Dożynki gminy Gorzów Śląski w Jastrzygowicach i Tractor Pulling!

Dożynki gminy Gorzów Śląski w Jastrzygowicach i Tractor Pulling!

Jastrzygowice w niedzielę 27 sierpnia tętniły życiem! To właśnie tam odbywały się dożynki gminy Gorzów Śląski. Świetna organizacja, moc atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Bogaty korowód dożynkowy, obfitujący w obyczajowe scenki. Prezentacja koron dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców gminy Gorzów Śląski i to jeszcze nie wszystko. Na gości czekała wielka atrakcja, która w Jastrzygowicach odbywa się co roku – Tractor Pulling!

Tractor Pulling  polega na ciągnięciu przez traktor obciążnika na platformie. Podczas przejazdu ciężarek systematycznie przesuwa się na przód konstrukcji, utrudniając jazdę pojazdowi. Ruchoma platforma z obciążeniem, która przesuwa się do przodu w trakcie przejazdu sprawia, że start jest prosty, ale dotarcie do mety jest bardzo trudne.

To wioska, która nie jednego potrafi zaskoczyć doskonałą organizacją i przygotowaniem takiej imprezy. Co roku można to odczuć na tractor pullingu , ale podwójne święto organizowane w jednym dniu tylko to potwierdza, jesteśmy pod wrażeniem!

W tym roku najpiękniejsze korony dożynkowe przygotowali:

1. Jastrzygowice

2. Kozłowice

3. Uszyce

wyróżnienia: Kobyla Góra – Pakoszów, Zdziechowice, Nowa Wieś.


W kategorii korowód dożynkowy zwyciężyli:

1. Kobyla Góra-Pakoszów

2. Jastrzygowice

3. Nowa Wieś

wyróżnienia: Kozłowice, Zdziechowice, Pawłowice.


-* Zdjęcia: Urząd Miejski Gorzów Śląski.

Podziel się