• Home »
  • Sport »
  • Bezbramkowy remis w “okręgówkowych” derbach powiatu oleskiego

Bezbramkowy remis w “okręgówkowych” derbach powiatu oleskiego

Dwie najlepsze drużyny powiatu oleskiego spotkały się w 9. kolejce klasy okręgowej. W meczu pomiędzy OKS-em Olesno a LKS-em Budowlani Strojec padł remis 0-0. Mecz wcale nie musiał skończyć się bezbramkowo, choćby dlatego że obie drużyny zmarnowały po rzucie karnym.

Jeszcze kilka miesięcy temu OKS grał w IV lidze, a Budowlani w A klasie. Różnicy dwóch poziomów nie było widać na boisku. Mecz był na tyle specyficzny, że każda z drużyn może czuć po nim pewien niedosyt. Z drugiej strony, niech o przebiegu rywalizacji przemówi fakt, że obaj trenerzy zgodnie po meczu ocenili, że remis jest sprawiedliwy. Punkt jest jednak cenniejszy dla gości ze Strojca.

Mecz rozpoczął się od wizualnej przewagi OKS-u, z której jednak nie wynikały świetne okazje strzeleckie. Za to przyjezdni byli cofnięci na własnej połowie i czyhali na okazje. Ta nadeszła w 28. minucie, kiedy to sfaulowany w polu karnym został Tomasz Knaga, który sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Jego zamiarów nie podzielał oleski bramkarz – Sebastian Grygier, który wybronił rzut karny.

To generalnie były minuty, które mogły wstrząsnąć oleską drużyną. Rzut karny dla rywali, chwilę później z kontuzją schodzi Leonardo, a jeszcze minutę później stuprocentową sytuację zmarnował Kacper Olejnik – napastnik przeciwników. W ciągu kilku minut mogło być 2-0 dla Budowlanych i strata kluczowego zawodnika.

Tak jednak nie było, a zespoły zeszły do szatni na przerwę bez bramek na koncie. W 52. min. sędzia podyktował rzut karny dla OKS-u. To był jednak dzień bramkarzy. Jarosław Kościelny (były bramkarz OKS-u) najpierw obronił strzał z jedenastu metrów Klaudiusza Lasika, a później jeszcze dobitkę. Rywale mogli odpowiedzieć, ale świetną okazję znów zmarnował Kacper Olejnik, tym razem trafiając w poprzeczkę.

– OKS był trudnym rywalem, a z przebiegu meczu, wynik jest sprawiedliwy, obie drużyny miały swoje sytuacje i obie zmarnowały rzuty karne. Mecz mógł się więc zakończyć zwycięstwem każdej strony – ocenia Łukasz Cieśla, trener Budowlanych. – Mały niedosyt jest, ale szanujemy remis, który wzięlibyśmy na tym terenie w ciemno przed meczem. Uważam, że w tym sezonie mielibyśmy więcej punktów, ale dręczą nas kontuzje kluczowych zawodników. Mecz z OKS-em był jednym z pierwszych, kiedy mogłem liczyć na tak szeroką kadrę.

OKS Olesno przeżywa kryzys. Remis z LKS-em Budowlani Strojec był czwartym meczem z rzędu bez zwycięstwa.

– Wynik jest sprawiedliwy, a zdobyty punkt szanujemy – ocenia Arkadiusz Świerc, trener OKS-u. – Gra nam się układała, ale podejmowaliśmy złe decyzje pod bramką przeciwnika. W obrębie “szesnastki” prowadziliśmy grę “hokejową” i niewiele z tego wynikało. Jest w ostatnim czasie w nas jakaś niemoc, więc liczymy, że uda się powoli odbudować.