• Home »
  • Informacje »
  • 77-letnia oleśnianka straciła ponad 20 tysięcy euro metodą “na wnuczka”!

77-letnia oleśnianka straciła ponad 20 tysięcy euro metodą “na wnuczka”!

77-letnia oleśnianka straciła ponad 20 tysięcy euro metodą “na wnuczka”!
Mimo tak wielu ostrzeżeń, oszuści działający metodą “na wnuczką”, uskutecznili swoje działania w Oleśnie. 77-letnia oleśnianka straciła w ten sposób swoje oszczędności – ponad 20 tysięcy euro!


W piątek 13 października do 77-letniej mieszkanki Olesna zadzwonił telefon (stacjonarny), rozmówczyni przedstawiła się jako córka, która jest sprawcą wypadku i natychmiast potrzebuje pieniądze.

– Dzwoniąca cały czas trzymała swoją ofiarę na linii. W efekcie mieszkanka Olesna przekazała nieznanemu mężczyźnie kopertę z pieniędzmi – straciła swoje oszczędności (ponad 20 000 euro)! – informuje asp. sztab. Stanisław Filak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

Policja systematycznie prowadzi akcje informujące o sposobach działania oszustów. Jak widać, ciągle prosta metoda, o której jest tak głośno, nadal bywa skuteczna.

– Przestrzegamy przed tymi, którzy podają się za policjanta, wnuczka czy też funkcjonariusza CBŚP – mówi oficer prasowy oleskiej policji. – Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią z żądaniem wypłaty bądź przekazania pieniędzy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, rozłączmy rozmowę i skontaktujmy się bezpośrednio z rodziną. Zawsze o naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer 112.

Damian Pietruska

Podziel się