Zbiórka na odbudowę chlewni i budynków gospodarczych po pożarze w Dębinie

Zbiórka na odbudowę chlewni i budynków gospodarczych po pożarze w Dębinie

W poniedziałek 23 października w Dębinie doszło do sporego pożaru zabudowań gospodarczych. Straty okazały się ogromne i są szacowane na ponad 1,5 miliona złotych! Prowadzona jest zbiórka na odbudowę chlewni i budynków gospodarczych.

Przypomnijmy, 19 zastępów straży pożarnej przez prawie 11 godzin walczyło z pożarem. Mimo zaangażowania strażaków, ogień szybko się rozprzestrzeniał, a straty okazały się ogromne.

Spory pożar zabudowań gospodarczych w Dębinie. Akcja strażaków trwała całą noc!

– Pożar wyrządził ogromne straty. Spaliła się doszczętnie chlewnia oraz stodoła, w której znajdowały się zapasy siana oraz słomy dla zwierząt, które hodujemy jak i dla okolicznych mieszkańców. W stodole były 4 silosy ze zbożem, gdzie znajdowało się ok 200 ton pszenicy, 1,5 tony słonecznika oraz 1 tona kartofli, maszyny, narzędzia i sprzęty niezbędne do pracy w gospodarstwie oraz zgromadzone już materiały do remontu domu w tym nowy piec na pellet, panele grzewcze, aneks kuchenny oraz dużo innych materiałów budowlanych. Znajdowała się tam również spiżarka z 3 zamrażarkami zapasów oraz dwa regały z przetworami. Lista spalonych czy zniszczonych rzeczy jest bardzo długa i przerażająca – piszą autorzy zbiórki.

Zebrane pieniądze mają pokryć jedynie część poniesionych strat.

– Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na odbudowę budynków gospodarczych, w tym głównie chlewni, aby zwierzęta zyskały schronienie na nadchodzącą zimę.

Zbiórkę można znaleźć tutaj:


*- Zdjęcie główne: autorzy zbiórki.

Podziel się