Zobacz, gdzie i jakie kupić deski oraz łaty

Zobacz, gdzie i jakie kupić deski oraz łaty

Jesteś w trakcie budowy domu i już niebawem przyjdzie czas na dach? W takim razie na pewno przydadzą Ci się różnej wielkości deski oraz łaty. Gdzie można je kupić, czym kierować się przy ich wyborze i co jeszcze warto wiedzieć? Wyjaśniamy!

Wybór desek i łat – co ma największe znacznie?

Szukasz odpowiedniego drewna do więźby dachowej? Pamiętaj, aby zainwestować w materiały wysokiej jakości. Wiele osób znacznie dłużej wybiera farby, podłogi i meble niż drewno, co niestety może okazać się tragiczne w skutkach. Na pewno zdajesz sobie z tego sprawę, że łatwiej zmienisz kolor ścian, a nawet wymienisz podłogę, niż rozbierzesz i na nowo zbudujesz dach. Rozbiórka więźby dachowej i ponowne przykrycie jest czasochłonne, a w dodatku kosztowne.

Kolejną ważną kwestią jest klasa drewna. Tarcicę konstrukcyjną klasyfikuje się główne pod kątem wytrzymałościowym. Nie zapomnij też, że drewno musi być odpowiednio wysuszone i przygotowane do prac budowlanych. Zastanów się także, czy zamierzasz kupić deski już zaimpregnowane, czy też zajmiesz się tym sam.

Łacenie dachu

Nie wiesz, jak wykonać pokrycie dachowe? Jeśli planujesz budowę dachu spadowego, doskonałym rozwiązaniem może być metoda zwana łaceniem. Polega ona na przybijaniu kontrłat do krokwi, a prostopadle do nich łat. Musisz jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu łat i kontrłat. Taką powierzchnię dodatkowo zabezpiecza się folią. Później można położyć na nią np. blachodachówkę, gont drewniany, dachówki cementowe lub ceramiczne czy też płyty włóknisto-cementowe.

Gdzie kupić deski i łaty na dach?

Zastanawiasz się, gdzie warto zaopatrzyć się w deski i łaty na dach? Szeroki wybór wysokiej jakości produktów znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://woodrive.pl/deski-laty. Dostępne są tam deski różnych klas. Można wykorzystać je nie tylko do prac związanych z dachem, ale także do budowania fundamentów albo majsterkowania w ogrodzie. Oprócz tego nie brakuje desek szalunkowych przeznaczonych do lekkich konstrukcji.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się