Trzy awanse OKS-u Olesno. Oleska piłka młodzieżą stoi!

Trzy awanse OKS-u Olesno. Oleska piłka młodzieżą stoi!

Jedna runda, trzy awanse. Do najwyższych młodzieżowych lig wojewódzkich awansowali juniorzy starsi, trampkarze i młodzicy OKS-u Olesno!

Trzy drużyny młodzieżowe OKS-u wiosną będą grały w najwyższych ligach wojewódzkich w swoich kategoriach wiekowych. Rozgrywki toczą się w ten sposób, że już jesienią następują awanse i spadki, a wiosną zaczyna się gra od nowa. Dzięki temu jest większa rotacja drużyn, a zespoły grają z bardziej zbliżonymi do siebie rywalami.

Młodzi zawodnicy OKS-u Olesno tej jesieni udowodnili, że powinni grać w czołówce województwa. Opisujemy tu wyniki trzech najlepszych drużyn, ale to tylko wierzchołek piramidy szkolenia, bowiem w oleskim klubie na co dzień trenuje prawie dwustu pięćdziesięciu zawodników w różnych kategoriach wiekowych!

Juniorzy

I Liga Wojewódzka – Juniorzy

Jak informują w klubie, to mistrzostwo jest największym zaskoczeniem, a to głównie dlatego, że ta grupa zawodników jeszcze chwilę temu grała w… juniorach młodszych.

– Nasz zespół był zdecydowanie najmłodszy w ośmiozespołowej stawce ligowej! W kategorii A1 występują zawodnicy z roczników 2005 i 2006, a w naszej drużynie na kadrę liczącą dwadzieścia osób jest jeden chłopak z rocznika 2005, siedmiu chłopaków z rocznika 2006, a reszta to zawodnicy z roczników 2007 i 2008, czyli nominalni juniorzy młodsi – informuje OKS Olesno

To bezpośrednie zaplecze seniorskiej drużyny, a przepływ zawodników jest tym łatwiejszy, że trenerem zarówno seniorów, jak i juniorów jest Arkadiusz Świerc. Trójka zawodników już gra w pierwszym zespole OKS-u: Grzegorz Siemski, Maciej Stróżyk i Marcin Kamski.

  • Trener Arkadiusz Świerc
  • Kadra: Filip Stanossek, Franciszek Pytka (bramkarze), Oliwier Adamczyk, Maciej Stróżyk, Mateusz Kiełbus, Szymon Dankowiak, Miłosz Dytman, Paskal Ceglarek, Kacper Jeziorek, Maksymilian Giza, Julian Jurczyk, Jakub Olszok, Marcin Kamski, Mateusz Nowak, Rafał Sobczyk, Olivier Grabowski, Dominik Bioły, Nikodem Bieniek, Jakub Brodowy, Szymon Łyszczarek, Marsel Więckowski , Grzegorz Siemski, Jakub Chmielewski.


Trampkarze

I Liga Wojewódzka – Trampkarze

Bezkonkurencyjny byli trampkarze, którzy wygrali ligę ze sporą przewagą (bez porażki, trzy remisy i same zwycięstwa)! Średnia zdobytych bramek? 6,4 gola na mecz! Co ciekawe, aż 33 z 90 w sumie zdobytych trafień, było autorstwa Michała Glińskiego, zawodnika, który jest w już w notesach skautów renomowanych zespołów.

  • Trener Krzysztof Meryk
  • Kierownik: Andrzej Wiecha
  • Kadra: Alexander Ledwig, Bartek Wiktor (bramkarze), Igor Więcław, Filip Dudek, Mateusz Poka, Szymon Kotarski, Michał Gliński, Szymon Kościelny, Maciej Smoliński, Mikołaj Przyklenk, Hubert Lerche, Mateusz Tobiś, Damian Jaskuła, Wojciech Wiktor, Maciej Flak, Jakub Piecuch, Michał Obłąk, Michał Zug, Piotr Matuszczyk, Tomasz Sokołowski, Filip Czołkos, Mateusz Hombek-Zabawa, Michał Sendal, Jakub Wyrwa, Oleksandr Valchuk.


Młodzicy

I Liga Wojewódzka – Młodzicy

113 goli w 14 meczach?! To przecież średnio 8 goli na mecz! W tych rozgrywkach pada sporo bramek, ale oleski “futbol na tak” musi się podobać! 24 gole zdobył Marcel Panicz, po 14 trafień Tomasz Krawczyk i Oskar Prochota.

Sebastian Kopel stworzył ofensywną bestię, ale co ten zespół naprawdę potrafi pokaże wiosna, do której mają się solidnie przygotować.

  • Trener Sebastian Kopel
  • Kadra: Szymon Łuczak, Jakub Słomian (bramkarze), Klaudiusz Baros, Tymoteusz Drynda, Wojciech Dudek, Tymur Boichuk, Maksymilian Jarmołowicz, Tomasz Krawczyk, Marcel Panicz, Daniel Poka, Oskar Prochota, Wojciech Szubert, Stanisław Szymczyk, Sylwester Trybuła, Jacek Więckowski, Ksawery Żwaka, Szymon Czyrny.


Cele na wiosnę

Wiosną najlepsze oleskie drużyny młodzieżowe zagrają w najwyższych ligach wojewódzkich w swoich kategoriach. Opolskie ligi liczą osiem zespołów. Dwie ostatnie drużyny spadają, mistrzowie grają baraże o awans do lig centralnych.

– Najwięcej obiecujemy sobie po drużynie trampkarzy, w której mamy mocny rocznik. Chcemy, aby trampkarze walczyli o miejsce na podium – analizuje Sebastian Kopel. – Spodziewamy się, że drużyna młodzików też będzie w stanie mocnie namieszać w stawce. Awans juniorów był największym zaskoczeniem, dlatego będziemy zadowoleni z utrzymania w najlepszej wojewódzkiej lidze.

Oto zestawienia drużyn, z którymi na wiosnę będą rywalizowały najlepsze oleskie zespoły młodzieżowe.Damian Pietruska

*- Zdjęcia: OKS Olesno.

Podziel się