Oficjalne otwarcie krytego kortu w Oleśnie

Oficjalne otwarcie krytego kortu w Oleśnie

Olesno doczekało się krytej kortu tenisowego! Coraz większa liczba tenisistów w Oleśnie będzie mogła uprawiać ulubioną dyscyplinę przez cały rok. Oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę 9 grudnia.

W Oleśnie od kilku lat rośnie tenisistów. Co ciekawe, z rakietą zaprzyjaźnili się najmłodsi, młodzież, dorośli (mający nawet swoją ligę), ale także spora grupa seniorów. Olbrzymia w tym zasługa Arkademii Olesno z Arkadiuszem Frączykiem na czele, który od kilku lat popularyzuje tę dyscyplinę w Oleśnie i okolicach. Teraz tenis będzie można uprawiać niezależnie od pogody.

– Jesteśmy dumni, że po czterech latach współpracy z gminą Olesno, udało się wypracować taką sytuację, że oprócz innych kortów, mamy do dyspozycji pierwszy kryty kort z prawdziwego zdarzenia w okolicy – mówi Arkadiusz Frączyk. – Nowy kort spełnia wszystkie wymagania międzynarodowej federacji tenisa, ma odpowiednie certyfikaty. Nawierzchnia wykonana jest ze sztucznej trawy wypełnionej piaskiem, na której można grać na dobrym poziomie, niezależnie od wieku. Podłoże umożliwia poślizg, co powoduje, że jest to nawierzchnia zdrowa dla stawów. Z obiektu będziemy korzystać przez cały rok.

Nowa hala podlegać będzie pod Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie.

– Każda inwestycja w sport to lokata w zdrowie naszych dzieci i młodzieży. W tym przypadku okazuje się jednak, że oprócz młodych, w tenisa gra także spora grupa seniorów! Nigdy nie marzyłem o takim rozwoju tego sportu w naszej gminie – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Jeszcze kilka lat temu w tenisa grały pojedyncze osoby. Dzisiaj mamy świetnie zorganizowany klub, a dzięki nowej hali, tenisiści będą mieli lepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny.

Hala tenisowa w Oleśnie powstała w ramach projektu pn. “Poprawa warunków jakości edukacji i sportu – przedsięwzięcia mające na celu wzmocnienie infrastruktury sportowej w Oleśnie”, który dofinansowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 10.02 Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji. W ramach projektu również zmodernizowano plac zabaw przy Żłóbku Miejskim oraz wyremontowano lodowisko miejskie przy ul. Kościuszki 17 w Oleśnie.

Całkowita wartość projektu: 1,32 mln zł, koszty kwalifikowalne: 1,29 mln zł, dofinansowanie ze środków europejskich: 696 tys. zł.

Damian Pietruska

Zdjęcia: LaiCoti Fotografia.

Podziel się