• Home »
  • Informacje »
  • Urządzamy mały pokój dziecięcy – jakie łóżeczko dla dziecka wybrać, by nie zajęło dużo miejsca?

Urządzamy mały pokój dziecięcy – jakie łóżeczko dla dziecka wybrać, by nie zajęło dużo miejsca?

Urządzamy mały pokój dziecięcy – jakie łóżeczko dla dziecka wybrać, by nie zajęło dużo miejsca?

Urządzenie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, musisz rozważnie podejść do kwestii wyboru mebli i innych elementów dekoracyjnych. Duże znaczenie ma w tym przypadku na pewno wybór łóżeczka dla dziecka, choć nie tylko. Po jakie rozwiązania warto zatem sięgnąć? Czytaj dalej i poznaj nasze wskazówki dotyczące tego, jak wyposażyć mały pokój dziecięcy, by nie przytłoczyć go wielkością i ilością obecnych w nim rzeczy.

Ważny aspekt aranżacji małego pokoju, czyli miejsce do przechowywania – jak je wygospodarować?

Dziecięcy pokój jest miejscem pełnym kolorów, zabawek i radości. Jednak w rzeczywistości posiadanie małego wnętrza bywa dużym wyzwaniem, zwłaszcza gdy próbujemy pomieścić w nim wszystko, co potrzebne dla malucha. Z pomocą dobrze dobranych sprzętów w maksymalny sposób wykorzystasz metraż, który posiadasz i zmieścisz w pokoju swojego dziecka wszystkie zabawki, pomoce edukacyjne, niezbędne meble i dekoracje. Istotna jest tu kwestia wyboru w miarę kompaktowego, ale wygodnego łóżeczka dziecięcego, a także odpowiednich szaf, regałów i komód służących do przechowywania. Szukaj rozwiązań wielofunkcyjnych, które nie zajmują dużej powierzchni, a przy tym pozwalają maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

Jakie łóżeczko dla dziecka sprawdzi się w niewielkim pokoju?

Planując aranżację niewielkiego pokoju dziecięcego, z pewnością zastanawiasz się, jakie łóżeczko wybrać, aby nie zajęło dużo miejsca, a jednocześnie było wygodne i ułatwiało organizację przestrzeni. Znamy rozwiązanie idealne dla Ciebie! Jeśli stoisz przed zakupem łóżeczka dla niemowlaka, postaw na mebel o wymiarach 120×60 cm, który jest kompaktowy i nie przytłoczy dziecięcego pokoju. Dodatkowo zdecyduj się na model wyposażony w szuflady. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca do przechowywania i uporządkujesz przestrzeń. Wysokiej jakości łóżeczka dla dzieci wyposażone w praktyczne szuflady znajdziesz m.in. w e-sklepie https://www.senmalucha.pl/lozeczka-dzieciece-120×60. Takie rozwiązanie pozwoli na schowanie nie tylko ubranek, ale także zabawek i innych niezbędnych dziecięcych akcesoriów. Decydując się np. na mebel w białym kolorze, dodatkowo optycznie powiększysz metraż pokoju przez jego rozjaśnienie.

Co w przypadku nieco starszych dzieci? Dobrym rozwiązaniem może okazać się kompaktowy, ale wielofunkcyjny tapczanik. Na rynku, w tym chociażby we wspomnianym e-sklepie senmalucha.pl, bez problemu znajdziesz funkcjonalne tapczaniki z dodatkowymi szufladami, które mogą służyć przechowywaniu dziecięcych akcesoriów. Uwielbianym przez najmłodszych rozwiązaniem są także łóżeczka domki. Co prawda takie tapczaniki z reguły nie mają dodatkowych szuflad, ale stanowią za to prawdziwie centrum kreatywnych zabaw!

Pomysłowe wykorzystanie przestrzeni wertykalnej

Powierzchnia wnętrz to nie tylko podłoga, na której można postawić łóżeczko dla dziecka czy komodę. Aby maksymalnie zagospodarować niewielki pokój, uważnie dobierz też meble pionowe, takie jak szafy i regały. Wykorzystaj przestrzeń wertykalną, instalując wysokie biblioteczki i półki na ścianach. To doskonały sposób na wyeksponowanie książek, zabawek i dekoracji. W pokoju dziecięcym szczególnie pamiętaj o przymocowaniu wysokich mebli do ściany. Dostosuj też szerokość między półkami do własnych preferencji i rozmiarów przedmiotów, które będziesz na nich przechowywać. Możesz też zamontować szafy do wysokość sufitu, aby wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Taka zabudowa zapewni dużo miejsca na ubrania, akcesoria i inne przedmioty, a jednocześnie oszczędzi miejsce na podłodze, które Twoja pociecha będzie mogła wykorzystać do zabawy i odpoczynku.

Skoro wiesz już, jak zagospodarować niewielki pokój i jakie łóżeczko dla dziecka sprawdzi się w nim najlepiej, to czas na jeszcze jedną istotną zasadę. Mowa o zastosowaniu reguł minimalizmu. Regularnie przeglądaj rzeczy pociechy i pozbywaj się tych, których już nie potrzebuje. Mniej przedmiotów oznacza mniej miejsca niezbędnego do ich przechowywania.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się