• Home »
  • Informacje »
  • Korzystała z hoteli nie płacąc za nie. Zatrzymana przez oleskich kryminalnych

Korzystała z hoteli nie płacąc za nie. Zatrzymana przez oleskich kryminalnych

Korzystała z hoteli nie płacąc za nie. Zatrzymana przez oleskich kryminalnych

28 zarzutów oszustwa usłyszała zatrzymana przez oleskich kryminalnych 26-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Podejrzana wynajmowała na krótsze lub dłuższe pobyty pokoje, najczęściej w kilku gwiazdkowych hotelach, po czym wyjeżdżała, nie płacąc za nie. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na blisko 70 000 złotych.

W maju tego roku policjanci z Olesna otrzymali zgłoszenie od właściciela jednego z hoteli na terenie miasta, że kobieta, która wynajmowała przez siedem dni pokój, nagle wyjechała nie płacąc za pobyt. Pokrzywdzony oszacował poniesione wówczas straty na ponad 3 000 złotych.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Olesna, którzy „po nitce do kłębka”, w kolejnych tygodniach, zaznaczali na mapie województwa śląskiego i opolskiego miejsca, które odwiedziła kobieta podejrzewana o oszustwa. Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 26-letniej mieszkanki województwa śląskiego.

Jak ustalili śledczy, kobieta od października 2022 roku do czerwca tego roku rezydowała w 24 hotelach na terenie Opolszczyzny i Śląska. W dwóch z nich była więcej niż jeden raz. Najczęściej były to hotele kilku gwiazdkowe, w których niezapłacone rachunki za pobyt wynosiły od kilkuset do nawet 5 000 złotych. Straty jakie ponieśli ich właściciele szacowane są łącznie na blisko 70 000 złotych.

26-latka usłyszała 28 zarzutów oszustwa, do których się przyznała. Teraz sprawa trafi do sądu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się