Środki do renowacji skóry – jakie warto wybrać? Znamy odpowiedź!

Środki do renowacji skóry – jakie warto wybrać? Znamy odpowiedź!

Skórzane elementy wyposażenia prezentują się niezwykle efektownie. Właśnie dlatego często stają się ważnym, przyciągającym wzrok punktem aranżacji. Nie da się jednak ukryć, że z czasem skóra może stracić swój pierwotny blask. Intensywna eksploatacja sprawia, że na jej powierzchni pojawiają się nieestetyczne rysy i przetarcia. Na szczęście można sobie z nimi poradzić. Z pomocą przychodzą profesjonalne środki do renowacji skóry. Jakie preparaty warto wybrać? Czytaj dalej – podpowiadamy!

Renowacja skóry – czy można przeprowadzić ją samodzielnie?

Skórzane meble to synonim elegancji i luksusu. Prawidłowo pielęgnowane są prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Ich zakup to niemała inwestycja, dlatego warto o nie odpowiednio dbać. Nie da się jednak ukryć, że nawet wysokiej jakości preparaty do czyszczenia i konserwacji nie zatrzymają czasu i jego wpływu na skórzane wyposażenie. W konsekwencji na powierzchni mogą pojawić się rysy, zadrapania, a nawet pęknięcia.

Obecnie dostępne na rynku preparaty pozwalają na samodzielną naprawę skórzanych mebli. Środki do renowacji skóry nie tylko doskonale radzą sobie z uszkodzeniami, ale także przywracają powierzchni jej dawny blask.

Jakie środki do renowacji skóry sprawdzą się najlepiej?

Renowacja skórzanych mebli to proces. Jego przebieg w dużym stopniu zależy od tego, z jakimi defektami musisz sobie poradzić i jaki efekt chcesz osiągnąć. Niezbędne są do tego profesjonalne środki do renowacji skóry. Na rynku można spotkać je w różnych formach. Jeden z najlepszych dystrybutorów – ALAMA UNITERS – oferuje w swoim e-sklepie czyszczenieskory.pl takie preparaty jak:

– cleaner – to preparat, który oczyszcza i odtłuszcza skórę przed renowacją. Celuj w środek bez rozpuszczalnika, który będzie bezpieczny dla powierzchni;

– płynna skóra – to niezastąpiony produkt do naprawy pęknięć, rys i przetarć;

– barwnik – przyda się do naprawy przetarć. Co ważne, jest dostępny w wielu odcieniach. Przywraca pierwotny kolor lub może nadać powierzchni zupełnie nowy wygląd;

– utrwalacz – służy do wykończenia pomalowanych farbą powierzchni i zabezpiecza barwnik przed ścieraniem.

Pamiętaj, że preparaty przeznaczone do naprawy powinny być dopasowane do rodzaju skóry.

Renowacja skóry – o czym warto pamiętać?

Chcesz odnowić swoje skórzane meble? Wiesz już, jakie środki do renowacji skóry będą Ci potrzebne. Musisz jednak pamiętać też o dokładnym przygotowaniu powierzchni do procesu renowacji. Absolutną podstawą jest odkurzanie, czyszczenie i odtłuszczanie. Nawet niewielkie zanieczyszczenia mogą negatywnie wpłynąć na efekt wizualny i trwałość zabiegu. Niezwykle ważne jest też pokrycie powierzchni preparatem konserwującym, który ją zabezpieczy i podkreśli efekt renowacji.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się