Otwarcie tego łącznika zmienia funkcjonowanie szkoły w Gorzowie Śląskim!

Otwarcie tego łącznika zmienia funkcjonowanie szkoły w Gorzowie Śląskim!

W czwartek 21 grudnia oficjalnie otwarto łącznik pomiędzy halą a budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim. Ta inwestycja sprawia, że szkolne funkcjonowanie staje się zdecydowanie łatwiejsze!

Otwarcie nie polegało jedynie na symbolicznym przecięciu wstęgi. Uczniowie faktycznie po raz pierwszy mogli przejść nowym łącznikiem, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

– To niezwykle ważna inwestycja. Po budowie hali w 2013 roku czekaliśmy dziesięć lat na wybudowanie łącznika pomiędzy budynkiem szkoły a halą sportową – mówi Dariusz Nowak, dyrektor szkoły. – Do tej pory dzieci musiały przechodzić przez podwórko szkolne, co wiązało się z wielkim trudnościami, bowiem uczniowie w okresie jesienno-zimowym za każdym razem musieli ubierać kurtki, czapki czy szaliki, przebierać obuwie. To było kłopotliwe i czasochłonne. Budowa łącznika ułatwi więc bezpieczne i swobodne przejście między szkołą a halą. Dla uczniów to spore emocje, dla naszej społeczności szkolnej, to fantastyczny świąteczny prezent!

Jak mówił Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego, budowa łącznika była jednym z jego ważniejszych zadań.

– To jedna z najważniejszych inwestycji. Oczywiście, trudno to zmierzyć, ponieważ jest wiele ważnych inwestycji, jak budowa dróg czy ścieżki rowerowej, ale tu chodziło o zdrowie naszych dzieci, więc była to inwestycja priorytetowa – mówi Rafał Kotarski. – Udało nam się na ten cel pozyskać dofinansowanie spoza naborów, bezpośrednio przez Urząd Wojewódzki z budżetu Premiera. Kiedy zostałem burmistrzem, łącznik nie był w planach do realizacji. Oczywiście, mówiliśmy o tym, ale nie było żadnej dokumentacji projektowej czy przygotowanego planu dofinansowania. Cieszy mocne wsparcie w tym temacie pracowników Urzędu Miejskiego czy Rady Miejskiej. Inwestycję udało się szybko przeprowadzić, bo od zdobycia pieniędzy i ogłoszenia przetargu, pół roku później możemy się spotkać na otwarciu łącznika. Mam dzisiaj łzy szczęścia!

Prace trwały od przełomu lipca i sierpnia bieżącego. Wykonawcą inwestycji była firma Barszczyk Budownictwo Sp. z o.o z Wrocławia.

Wartość inwestycji wyniosła niemal 600 tys. zł, a dofinansowanie ze środków budżetu państwa 299 tys. zł.

Damian Pietruska

Podziel się