37-latek okradał kościelne skarbony

37-latek okradał kościelne skarbony

Kryminalni z Olesna zatrzymali podejrzanego o kradzieże pieniędzy z kościelnej skarbony. Śledczy ustalili, że 37-latek wielokrotnie włamywał się do skarbony w jednym z oleskich kościołów, a parafia w wyniku jego działań mogła stracić znaczne kwoty, które pozwalają chociażby przeprowadzać niezbędne remonty.

W październiku zeszłego roku policjanci z Olesna zaczęli otrzymywać informacje o kradzieżach pieniędzy ze skarbony w jednym z oleskich kościołów. Tą sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego.

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania, a w połowie grudnia do zatrzymania 37-latniego mieszkańca powiatu oleskiego podejrzewanego o kradzieże pieniędzy.

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna od września do połowy grudnia, 27 razy włamał się do kościelnej skarbony, a jego łupem mogło paść łącznie co najmniej 1 000 złotych.

Podejrzany usłyszał 27 zarzutów kradzieży z włamaniem do kościelnej skarbony, do których się przyznał. Grozi mu nawet do 10-lat więzienia.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się