Noworoczne spotkanie przedsiębiorców w Oleśnie

Noworoczne spotkanie przedsiębiorców w Oleśnie

Olescy przedsiębiorcy spotkali się we wtorek 16 stycznia w Restauracji “U Wąsińskich” w Świerczu. Oprócz spotkania, była to okazja do zapoznania się z dokonaniami i planami gminy Olesno.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji Sylwestra Lewickiego, burmistrza Olesna, który przedstawił najważniejsze gminne inwestycje ostatnich lat oraz zaprezentował plany budżetowe na 2024 rok.

– Jako były przedsiębiorca, od samego początku mojej kadencji, uważałem że spotkania z przedsiębiorcami są kluczowe – mówi Sylwester Lewicki. – Chcemy pokazać, że mają oni znaczący udział w budżecie gminy, podziękować im za działania na rzecz społeczności lokalnej. I w pewnym sensie rozliczyć się ze środków, którymi dysponujemy, w imieniu wszystkich mieszkańców. Przedstawiamy, co udało się zrobić i co mamy w planach w następnych latach.Te spotkania mają jednak bardziej uroczysty charakter niż konferencyjno-szkoleniowy.

Takie spotkania to także okazja do wymiany doświadczeń. Z tej okazji zaproszeni zostali między innymi Rafał Maćkowski z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy Michał Wojczyszyn z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Artystyczną oprawę wydarzenia zapewnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oleśnie oraz Michał Jędryszek.

Damian Pietruska

Zdjęcia: Joanna Hęcińska – LaiCoti Fotografia.

Podziel się