Policjanci zatrzymali złodziei… czekolad

Policjanci zatrzymali złodziei… czekolad

Niecałe pół godziny po kradzieży policjanci z Praszki zatrzymali jadących osobową mazdą dwóch mieszkańców województwa łódzkiego. 35 i 37-latek ukradli w jednym ze sklepów spożywczych w Rudnikach słodycze warte ponad 700 złotych.

W czwartek (25 stycznia) policjanci z Praszki zostali powiadomieni o kradzieży w jednym ze sklepów w Rudnikach. Sprawcy mieli odjechać z miejsca niebieska mazdą.

Do działania natychmiast przystąpili praszkowscy policjanci, którzy na trasie pomiedzy Praszką a Strojcem napotkali ten samochód i zatrzymali do kontroli. Samochodem podróżowali 35 i 37-latek z województwa łódzkiego. Podczas sprawdzenia bagażnika, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość artykułów chemicznych, kosmetyków i słodyczy. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy prowadzący tę sprawę ustalili, że obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. W dniu zatrzymania – do południa – „odwiedzili” siedem sklepów na terenie województwa łódzkiego i opolskiego, gdzie ich łupem padły słodycze, artykuły chemiczne i kosmetyki. Łączna wartość odzyskanych przez policjantów przedmiotów to ponad 2 500 złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się