Dramatyczny finał poszukiwań mężczyzny

Dramatyczny finał poszukiwań mężczyzny

W sobotę 17 lutego około godziny 20.00 ruszyły poszukiwania zaginionego 55-letniego mężczyzny, mieszkańca Kowal. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny.

Działania prowadzono na granicy województwa opolskiego i łódzkiego. Do poszukiwań zadysponowano specjalistyczne jednostki: Specjalistyczne Zespoły Poszukiwawczo-Ratownicze OPOLSAR czy OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Nakle. W poszukiwaniach brał także udział między innymi psycholog-profiler osób zaginionych.

– Poszukiwania, w które zaangażowano siły i środki policji, PSP i OSP z obu województw (z uwagi na zlokalizowanie samochodu zaginionego w łódzkim Ożarowie), przy wsparciu okolicznych mieszkańców, prowadzono na 61 sektorach obejmujących obszar ponad 250 hektarów, stanowiący – z uwagi na obecność zbiorników wodnych – w znacznej części tereny podmokłe i bagienne – informuje OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Nakle.

Poszukiwania trwały całą noc. Rano w niedzielę 18 lutego wyłowiono ciało poszukiwanego w zbiorniku wodnym.

W poszukiwaniach brały udział służby z dwóch województw – opolskiego i łódzkiego, w tym zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Kowale, OSP Praszka, OSP Przedmość, OSP JRS Nakło, JRG Wieluń, OSP Ożarów oraz policjanci z Olesna, Praszki i Wielunia.


*- Zdjęcia: OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Nakle i KPP Olesno.

Podziel się