Mieszkańcy otwierali drogi w Pludrach i Pietraszowie

Mieszkańcy otwierali drogi w Pludrach i Pietraszowie

Sześć odcinków dróg w Pludrach i Pietraszowie o długości, 1,6 km zostało otwartych wspólnie z zainteresowanymi mieszkańcami w sobotę 24 lutego.

– To naprawdę długo oczekiwane inwestycje przez mieszkańców. Niektórzy pisali wnioski o remont tych dróg nawet ponad dwadzieścia lat temu! – mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia. – Pojawiła się okazja na przebudowę, bo otrzymaliśmy spore dofinansowanie. Dla tych mieszkańców to najważniejsze drogi. Pojawiają się głosy, że warto przebudować ul. Piastowską czy Lubliniecką w Dobrodzieniu, ale mieszkańcy muszą też zrozumieć, że gmina to większy obszar, nie tylko Dobrodzień, ale też szesnaście sołectw i wszystkich trzeba traktować równo. To oczywiście nie oznacza, że dwie wyżej wymienione drogi nie zostaną wyremontowane, również się nimi zajmiemy.

Oto odcinki przebudowanych dróg:

  • Pietraszów – ul. Hutnicza
  • Pludry – ul. Boczna
  • Pludry – ul. Małorolna,
  • Pludry – ul. Krótka,
  • Pludry – ul. Brzozowa,
  • Pludry – ul. Piaskowa

Na oficjalne otwarcie dróg zaproszeni zostali mieszkańcy, którzy mieszkają przy wspomnianych odcinkach.

– Chcieliśmy, żeby uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu, ale też powiedzieli nam, jak długo czekali na wspomniane drogi i zgłosili ewentualne uwagi – mówi burmistrz.

Kolejne dwanaście odcinków dróg dojazdowych wkrótce będą otwierane w następujących miejscowościach: w Dobrodzieniu, Myślinie, Warłowie, Makowczycach, Kocurach, Klekotnej i Zwozie.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Modernizacja dróg dojazdowych na terenie gminy Dobrodzień” z 95% dofinansowaniem z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcą inwestycji była spółka Vianco z Zawadzkiego.

Damian Pietruska

*-Zdjęcie: Urząd Miejski w Dobrodzieniu i ool24.pl

Podziel się