Brawa dla Was! Ponad pół tony przekazanej żywności na święta

Brawa dla Was! Ponad pół tony przekazanej żywności na święta

626 kg ofiarowanych produktów zebrali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie podczas tegorocznej akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbywała się w oleskich sklepach w piątek i sobotę 25 i 26 listopada.

Po raz 26. odbyła się Świąteczna Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności. Akcja jest organizowana przez Federację Banków Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa „Święta godne, a nie głodne” bo ten szczególny czas każdy powinien móc spędzić w dobrej i spokojnej atmosferze, nie martwiąc się o tak podstawowe rzeczy jak jedzenie.

Celem Świąteczna Zbiórka Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.

W tym roku udało się przeprowadzenie akcji w tradycyjnej formie. W piątek i w sobotę 25 i 26 listopada od rana wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali przekazywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie. W akcji wzięło udział 27 wolontariuszy z klas 1ih; 1eb; 1a;3ebi; 4eb; 4ik i 4ie.

Zbiórka odbywała się w sklepach:

– POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej,

– obu oleskich Biedronkach,

– NETTO,

– Lidl

– oraz czterech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki:
• „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
• „Lewiatan” przy ul. M. Skłpdowskiej,
• „Społem” przy ul. ks. Łysika,
• Delikatesach na Rynku,

Wolontariusze z klas technikum i branżowej szkoły I stopnia pod opieką członków zarządu stowarzyszenia zebrali 626 kg ofiarowanych produktów. Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 25 uczniów oleskiej szkoły.

– Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie – mówi Joachim Rataj, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy. – Wszystkim darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się