Sukcesy oleskiej tenisowej młodzieży

Sukcesy oleskiej tenisowej młodzieży

Młodzi olescy tenisiści stołowi z sukcesami przy tenisowych stołach w województwie.

Pięć kolejnych zwycięstw OKS-u Olesno w pierwszej lidze wojewódzkiej juniorów oraz zdobycz 14 punktów umiejscowiło drużynę w czołówce ligi. OKS zagrał w składzie: Wiktoria Poloczek, Maksymilian Maćczak, Mateusz Poloczek, Tomasz Mencel i Dawid Milde.

liga_wojewodzka

Źródło: OZTS.

W rozgrywkach szkolnych, Tomasz Mencel wygrał mistrzostwo powiatu szkół podstawowych w kategorii starszych, a Piotr Pluta w drużynowych zajął drugie miejsce w powiecie w kategorii młodszych, co dało awans na mistrzostwa województwa. Wiktoria Poloczek zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich Szkół Ponadpodstawowych.

Przed młodymi oleskimi tenisistami jeszcze sporo grania na szczeblu wojewódzkim: Indywidualne Mistrzostwa: młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów, Drużynowe Mistrzostwa oraz turnieje okazjonalne.

Seniorzy zagrają rundę rewanżową w III lidze w strefie pierwszych 8 drużyn w lidze, grającej o mistrzostwo rozgrywek. Po pierwszej rundzie OKS zajął 7 miejsce na 15 drużyn. W rundzie rewanżowej w pierwszym składzie drużyny seniorskiej zagrają również młodzi zawodnicy: Mateusz Poloczek, Tomasz Mencel,  i Dawid Milde.

Od kilku lat do Olesna spływają powołania na zgrupowania kadry wojewódzkiej. Tym razem takie powołania otrzymali: Dawid Milde (młodzik) i Tomasz Mencel (kadet).

– Granie młodych przeciwko seniorom pozwoli im na zdobywanie doświadczenia, które powinno zaprocentować na przyszłość. Zgłosiło się do nas kilku młodych, początkujących. Mam nadzieję , że nie zabraknie początkującym cierpliwości i pracowitości – relacjonuje Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u Olesno.


*- Informacja i zdjęcia: OKS Olesno.

Podziel się