Oleski uczeń trzeci w Polsce w turnieju budowlanym “Złota Kielnia”

Oleski uczeń trzeci w Polsce w turnieju budowlanym “Złota Kielnia”

Michał Turek, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, zajął trzecie miejsce w Polsce w 51. edycji Turnieju Budowlanego “Złota Kielnia”.

Turniej „Złota Kielnia” odbywa się już 51 raz. Tradycją tego turnieju jest rywalizacja uczniów szkół budowlanych. Liderzy z eliminacji szkolnych, na etapie okręgowym rozwiązują testy i zadanie problemowe. Najlepsza “szóstka” z kraju jedzie do Poznania na finał centralny, gdzie rywalizują miedzy sobą, nie tyko z wiedzy teoretycznej, ale również praktycznej. Konkurs jest częścią międzynarodowych Targów Poznańskich “Budma”.

Turniej w tym roku odbywał się w dnach od 31 stycznia do 3 lutego. Rozpoczął się testem z robót z robót murarsko- tynkarskich, by w kolejnych dniach uczniowie mogli realizować zadania praktyczne.

Michał wykazał się dużą precyzją, wykonując ścianę szczelinową z wykorzystaniem technologii Porotherm Dryfix firmy Wienerberger.

Zajęcia praktyczne realizuje w firmie Usługi Remontowo-Budowlane Wysoka Waldemara Jeziorka.

Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego “Złota Kielnia” są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu odpowiednio laureata lub finalisty.

whatsapp-image-2023-02-08-at-19-31-05


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się