• Home »
  • Informacje »
  • 32-letni mieszkaniec Olesna był poszukiwany listem gończym. Wpadł zaskoczony

32-letni mieszkaniec Olesna był poszukiwany listem gończym. Wpadł zaskoczony

32-letni mieszkaniec Olesna był poszukiwany listem gończym. Wpadł zaskoczony

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 32-latka, który od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał zasądzony wyrok za pobicie, posiadanie narkotyków, prowadzenie samochodu pod ich wpływem oraz groźby karalne. Chcąc zatrzeć za sobą ślady, przemieszczał się po terenie całej Polski. Przebywał głównie w hotelach i motelach. Na nic to się jednak nie zdało. Wpadł w województwie łódzkim. Właśnie wchodził do samochodu, by zaszyć się w kolejnym miejscu.

32-letni mieszkaniec Olesna usłyszał wyrok za kilka przestępstw. W grę wchodziło pobicie, posiadanie narkotyków, prowadzenie pojazdu pod ich wpływem oraz groźby karalne. Miał zasądzone 2 lata więzienia, jednak postanowił uniknąć odpowiedzialności. Zaczął uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. Wówczas do pracy przystąpili policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Policyjni poszukiwacze zaczęli deptać mężczyźnie po piętach. Jak wynikało z ich ustaleń, skazany ukrywał się w hotelach i motelach na terenie całej Polski. Często zmieniał miejsca i starał się zostawiać jak najmniej śladów. Na nic to się jednak nie zdało. Policjanci byli coraz bliżej, aż dokładnie namierzyli miejsce, gdzie aktualnie przebywa.

32-latek został zatrzymany na terenie województwa łódzkiego. Właśnie wchodził do swojego samochodu, by ponownie zmienić miejsce ukrywania się. Wpadł zupełnie zaskoczony. W realizacji wzięli również udział policjanci z komisariatu w Praszce. Zatrzymany mężczyzna trafił już do więzienia.


*- Informacja i zdjęcie: KWP Opole.

Podziel się